۲۳:۳۲:۵۲ - سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
تأیید حکم اعدام یک جاسوس آمریکا/ آزادی عیسی شریفی دروغ است.
یکی از این جواسیس به نام آقای امیر رحیم پور که جاسوس سیا بود و ضمن ارتباط با سازمان جاسوسی از آن‌ها دستمزد‌های کلانی را هم به عنوان حق الزحمه دریافت کرده بود و تلاش نمود که بخشی از اطلاعات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را در اختیار سرویس آمریکا قرار دهد مورد شناسایی قرار گرفت […]

یکی از این جواسیس به نام آقای امیر رحیم پور که جاسوس سیا بود و ضمن ارتباط با سازمان جاسوسی از آن‌ها دستمزد‌های کلانی را هم به عنوان حق الزحمه دریافت کرده بود و تلاش نمود که بخشی از اطلاعات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را در اختیار سرویس آمریکا قرار دهد مورد شناسایی قرار گرفت و محاکمه شد و به اعدام محکوم گردید.سیمای زاگرس به نقل از میزان:  نوزدهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه امروز سه شنبه پانزدهم بهمن ماه برگزار شد.

اسماعیلی  سخنگوی قوه قضاییه در این نشست با تبریک دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل (ره) و با درود به ارواح طیبه شهدای انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یاران و همراهان و همرزمان شهیدش، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران که به رهبری امام عظیم‌الشان به عنوان مهم‌ترین پدیده قرن اخیر در جهان هستی اتفاق افتاد، فریاد اسلام خواهی، استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و فساد و تحقق عدالت در جامعه ایران اسلامی است.

جاسوس سازمان سیا آمریکا به اعدام محکوم شد

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سئوال خبرنگار مبنی بر اینکه قبلا در اظهاراتتان عنوان کردید که تعدادی از جاسوسان آمریکایی دستگیر شدند با توجه به دشمنی‌های اخیر آمریکا علیه ایران در حال حاضر سرنوشت این پرونده‌ها به کجا رسید، تاکید کرد: متاسفانه دشمنی آمریکا مصادیق و نمونه‌های متعددی در برابر نظام جمهوری اسلامی دارد؛ از تحمیل جنگ به ایران گرفته که ما معتقدیم که جنگ تحمیلی هشت ساله را آمریکایی‌ها بر ما تحمیل کردند تا حمله نظامی به صحرای طبس تا حمله به هواپیمای مسافری جمهوری اسلامی ایران و اقدامات متعددی که در این ۴۰ سال نظام سلطه به سرکردگی آمریکا در برابر نظام و انقلاب ما داشته است؛ تحریم‌ها نمونه‌ای از این دشمنی‌ها است، شهادت شهید قاسم سلیمانی نمونه دیگری است.

وی افزود: بهره گیری از جواسیس برای جمع آوری اخبار و اطلاعات و ضربه زدن به جمهوری اسلامی، یکی دیگر از فعالیت‌های خصمانه دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است، اما به لطف خدا و با هوشیاری مردم و با توانمندی بخش‌های مختلف امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی ما در هیچ کدام از این زمینه‌ها توفیقی که مدنظر آمریکا بوده به دست نیامده است.

اسماعیلی یادآور شد: آن بخشی که هوشیاری مردم را می‌طلبید مردم هوشیار بودند. آن بخشی که حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلحانه ما را ایجاب می‌کرد شاهد حضور مقتدرانه نیرو‌های مسلح بودیم، مانند سیلی محکمی که در عین الاسد به نیرو‌های آمریکایی زده شد. در بخش فعالیت‌های داخلی و جاسوسی هم خوشبختانه هوشیاری و اشراف اطلاعاتی باعث شده جواسیس آمریکا و دیگر کشور‌ها من جمله رژیم صیهونیستی یکی بعد از دیگری شناسایی شوند و دستگیر، محاکمه و مجازات شوند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: من برخی از جلسات قبلا اعلام کردم که چه تعداد ما جاسوس دستگیری داشتیم، مانند ضربه محکمی که سال گذشته به سرویس جاسوسی آمریکا زده شد؛ اما آنچه که امروز عرض می‌کنم تا بدانند نظام علاوه بر اشراف اطلاعاتی، برخورد قاطع هم انجام می‌دهد این موضوع است که یکی از این جواسیس به نام آقای امیر رحیم پور که جاسوس سیا بود و ضمن ارتباط با سازمان جاسوسی از آن‌ها دستمزد‌های کلانی را هم به عنوان حق الزحمه دریافت کرده بود و تلاش نمود که بخشی از اطلاعات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را در اختیار سرویس آمریکا قرار دهد مورد شناسایی قرار گرفت و محاکمه شد و به اعدام محکوم گردید.

محکومیت دوجاسوس در قالب یک موسسه و بنیاد خیریه 

وی ادامه داد: اخیرا هم دیوان عالی کشور حکم اعدام این جاسوس آمریکایی را تایید کرد و به زودی سزای اعمال خود را خواهد دید و حامیان و پشتیبانان این قبیل افراد هم مطلع خواهند شد که نظام جمهوری اسلامی ایران با دشمن به ویژه دشمن خارجی اهل تعارف و مسامحه نیست. عمل، اقدام و منطق ما در برابر دشمن منطق اقتدار، صلابت و پاسخ محکم به دشمنی دشمنان است.

اسماعیلی بیان داشت: در همین روز‌ها دو نفر دیگر از جواسیس سازمان سیا که در قالب یک موسسه و بنیاد خیریه فعالیت می‌کردند هم شناسایی و محاکمه شدند و به جرم جاسوسی به ده سال حبس و به جرم اقدام علیه امنیت به ۵ سال حبس محکوم شدند که، چون هنوز حکم قطعی نشده است از بیان اسامی و هویت این دو نفر خودداری می‌کنم.

خبر آزاد شدن عیسی شریفی دروغ است

سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده عیسی شریفی و پاسخ به این پرسش که خبر‌هایی منتشر شده مبنی بر اینکه وی آزاد شده است؛ گفت: خبر مربوط به آزادی وی دروغ است؛ یکی از غصه‌های بنده این است که باید بیایم و بسیاری از اخبار را تکذیب کنم و این موضوع خیلی خوب نیست؛ توصیه بنده به همه کسانی که اخباری را منتشر می‌کنند این است که قبل از انتشار خبر، صحت و سقم آن را بررسی نمایند.

اسماعیلی در تشریح وضعیت این پرونده ادامه داد: برای این پرونده کیفرخواست صادر شده است؛ رسیدگی در دادگاه شروع شده و در حال حاضر در حال رسیدگی در دادگاه است، برخی از جلسات دادگاه تا الان برگزار شده است و جلسات به صورت مستمر در سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در حال برگزاری است؛ با پایان جلسات دادگاه و صدور رای، نتیجه دادگاه به اطلاع مردم خواهد رسید.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس