۱۶:۱۱:۰۸ - یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸
دهه فجر ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی در گچساران افتتاح و کلنگ زنی می شود.
فرماندار گچساران گفت: ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از یک هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر در این شهرستان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  فرماندار گچساران گفت: ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از یک هزار و ۴۹۰ […]

فرماندار گچساران گفت: ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از یک هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر در این شهرستان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  فرماندار گچساران گفت: ۳۶ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از یک هزار و ۴۹۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر در این شهرستان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

علی خوان پایه افزود: طرح‌های قابل بهره برداری در بخش‌های مختلف زیرساخت‌های برق، آب، ورزش، بهداشت، مسکن، کشاورزی، صنعت و آموزش مناطق شهری و روستایی است.
وی ابراز کرد: از این تعداد طرح ها ۲۳ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری بیش از ۸۴۰ میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید.

خوان پایه، طرح تامین آب ۵۸۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه باباکلان با اعتباری بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲۹۰ نفر، کلنیک تخصصی شفا با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار، مرکز جامعه سلامت روستای دیل با اعتبار پنج میلیارد ریال، طرح شبکه آبیاری و تحت فشار ۱۲۰ هکتاری باغات دیل و چرزو با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی ۳۷۵ نفر، لکه گیری و اجرای روکش محور گچساران- خیرآباد با ۳۴ میلیارد ریال اعتبار را از مهمترین طرح های افتتاحی در این شهرستان اعلام کرد.

وی تعداد طرح‌هایی که عملیات اجرایی آنها در ایام مبارک فجر شروع خواهد شد را ۱۳ مورد در بخش‌های مختلف اعلام کرد و گفت:۶۴۰ میلیارد ریال نیز برای این طرح‌های جدید تخصیص یافته است.
خوان پایه افزود: در ایام دهه فجر عملیات اجرایی طرح‌های ترمیم جاده و اجرای کمربندی روستای باباکلان با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، کلنگ زنی طرح سالن ورزشی روستای آبشیرین با اعتبار ۲۵ میلیارد ، طرح تامین آب زمین کشاورزی ۱۲ هزار هکتاری از سد چم شیر با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال، سالن ورزشی روستای آرو با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار و طرح بهبود و توسعه کانال آبیاری ۵۰۰ هکتار از  زمین های کشاورزی منطقه رودبال با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین پنج طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۵۸ میلیاردو ۲۵۰ میلیون ریال در این شهرستان افتتاح و عملیات اجرایی ۲ طرح اقتصادی با اعتباری بیش از ۱۱۰ میلیارد ریال آغاز خواهد شد.

خوان پایه اظهار داشت: تولید ماشین آلات صنعتی و کشاورزی با ۱۰ میلیارد ریال اعتبار، پرورش بز نژاد سانن ۵۰۰ راسی با اعتبار ۳۰ میلیار ریال، پروار بندی گوساله صنعتی از مهمترین طرح های اقتصادی افتتاحی در دهه فجر امسال است.

وی افزود: در دهه فجر امسال ساخت سردخانه ۲ مداره ۳۰۰ تنی با اعتباری بیش از ۴۸ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۰ نفر آغاز خواهد شد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس