۲۱:۱۳:۱۲ - شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
نگرانی رئیس سازمان مدیریت کهگیلویه و بویراحمد از برگشت اعتبارات اسناد خزانه‌
۲۲۲ میلیارد تومان اسناد خزانه بند «ب» و «ه» یک ساله، دوساله و سه ساله برای استان  کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار به خزانه گرفته‌ایم ولی تاکنون مبلغ قابل توجهی جذب نشده است.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۲۲ میلیارد تومان اسناد خزانه به […]

۲۲۲ میلیارد تومان اسناد خزانه بند «ب» و «ه» یک ساله، دوساله و سه ساله برای استان  کهگیلویه و بویراحمد تخصیص اعتبار به خزانه گرفته‌ایم ولی تاکنون مبلغ قابل توجهی جذب نشده است. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۲۲ میلیارد تومان اسناد خزانه به استان خبر داد و گفت: تاکنون ریالی از این اعتبار جذب نشده است.

علی شهابی اظهار داشت: ۲۲۲ میلیارد تومان اسناد خزانه بند «ب» و «ه» یک ساله، دوساله و سه ساله برای این استان تخصیص اعتبار به خزانه گرفته‌ایم ولی تاکنون مبلغ قابل توجهی جذب نشده است.

وی مدت زمان باقی مانده برای جذب اسناد خزانه توسط دستگاه‌های اجرایی را محدود دانست و افزود: هر دستگاه اجرایی در این زمینه بد عمل کرد و جذب اعتبار نداشت واقعیت امر تخصیص آن را صفر می‌دهیم.

شهابی با انتقاد از مدیرانی که از نبود اعتبار برای تسریع در روند اجرایی پروژه‌های عمرانی گلایه دارند، افزود: جذب اسناد خزانه فرصت مناسبی برای فعال کردن پروژه‌های عمرانی و پرداخت مطالبات پیمانکاران است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: تاکنون از محل تهاتر دستگا‌ه‌های اجرایی ۲۰ میلیارد تومان به مرکز ارسال که ۱۶ میلیارد تومان با تخصیص ۱۰۰ درصد ابلاغ شده است.

شهابی آخرین مهلت ارسال تهاتر را ۲۴ بهمن ماه اعلام کرد و ادامه داد: انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی از این ظرفیت قانون بودجه در مدت باقی مانده نهایت استفاده را داشته باشند.

صدور گواهی صلاحیت برای مدیران

وی با اشاره به بخشنامه ابلاغی سازمان استخدامی در زمینه انتخاب و انتصاب مدیران شامل سطوح عملیاتی، پایه و میانی، بیان کرد: افرادی که می‌خواهند مدیر شوند و یا ارتقا یابند باید گواهی صلاحیت عمومی داشته باشند.

شهابی یادآور شد: به دستگاه‌های اجرایی این استان برای دریافت لیست کارشناسان با هدف ارائه برنامه آموزشی مکاتبه کرده‌ایم زیرا افرادی که این گواهی را نداشته باشند، نمی‌توانند در مجموعه‌ای مدیر شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طبق این بخشنامه ابلاغی مدیران جدید دارای مدرک تحصیلی کارشناسی باید دارای ۷ سال تجربه و کارشناس ارشد و دکتری ۳ سال تجربه داشته باشند.

شهابی با بیان اینکه حد نصاب این آزمون از ۱۰۰ نمره ۶۰ بوده و افرادی که نمره ۵۰ دریافت کنند رد، کسانی بین ۵۰ تا ۶۰ باشد مشروط بوده و باید مجدد در آزمون شرکت کنند، اظهار داشت: صلاحیت تخصصی مدیران در اختیار دستگاه اجرایی است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس