خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۱۱/۱۰ ۱۵:۵۹
شناسه خبر : 29539

فعالیت ۸۴ پایگاه خبری مجاز و ۱۵ پایگاه غیرمجاز در کهگیلویه و بویراحمد

قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد از فعالیت ۸۴ سایت مجاز و ۱۵ سایت غیرمجاز خبری در این استان خبر داد. انتشار تصویر و صوت داوطلبانی انتخابات نیازمند اخذ مجوز از آنهاست.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد از فعالیت ۸۴ سایت مجاز […] ...

قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد از فعالیت ۸۴ سایت مجاز و ۱۵ سایت غیرمجاز خبری در این استان خبر داد. انتشار تصویر و صوت داوطلبانی انتخابات نیازمند اخذ مجوز از آنهاست. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد از فعالیت ۸۴ سایت مجاز و ۱۵ سایت غیرمجاز خبری در این استان خبر داد.

حمید نادریان در نشست با اصحاب رسانه با بیان این نکته وقتی مدیر مسئول رسانه ای، شخصی را کتباً به عنوان مدیر مسئول معرفی کند، افزود: اقداماتی که آن فرد انجام می دهد، مسئولیتش هم برای خود و هم برای مسئول اصلی رسانه تعهد آور است.
وی در مورد انتشار تصاویر یا صوت شخصی از داوطلبان نیز اظهارکرد: انتشار تصویر و صوت داوطلبانی انتخابات نیازمند اخذ مجوز از آنهاست.
بازپرس ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی، فضای مجازی و سایبری شهرستان بویراحمد خاطرنشان کرد: مطابق نص صریح آیین دادرسی کیفری و جرائم رایانه ای، حقی را برای آن شخص در نظر می‌گیرند که می‌تواند شکوائیه ای تنظیم و به دادسرا ارائه کند.
نادریان تصریح کرد: اگر شخصی بدون اجازه از شخصی که با داوطلبی احوالپرسی کرده عکسبرداری کند، با شکایت آن فردی که از وی عکسبرداری شده، تصویربردار تحت پیگیرد قضایی قرار می گیرد.
وی در خصوص سایت‌های مجاز و غیرمجاز ادامه داد: دادستان و دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان در خصوص برخورد با سایت‌های متخلف، در صورت هرگونه تخلف، برخورد قضایی لازم را انجام می دهند.
قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد با بیان اینکه با تبلیغات زود هنگام در فضای مجازی و سایت و پایگاه خبری محلی برخورد کرده ایم، عنوان کرد: چنین پایگاه‌هایی را مسدود و یا مدیران آن‌ها را احضار و تذکر داده ایم.

بازپرس
نادریان تاکید کرد: ۸۴ سایت مجاز و ۱۵ سایت به عنوان پایگاه خبری غیرمجاز در استان وجود دارد و فعالیت می کنند.
قاضی رسیدگی کننده به پرونده‌های جرائم انتخاباتی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان با بیان این که حضور مردم در عرصه انتخابات ۹۸ باید مد نظر رسانه‌ها باشد، اظهارکرد: فعالیت سایت‌ها باید در خصوص حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس یازدهم باشد نه ایجاد تشویق اذهان عمومی و ایجاد اختلاف و تفرقه کنند. آن چیزی که برای ما خیلی مهم است حضور حداکثری مردم است.
نادریان با بیان اینکه اصحاب رسانه در راستای قانون اساسی و آزادی رسانه فعالیت می کنند، افزود: قانون مطبوعات حد و مرز رسانه را مشخص کرده است هرگونه جعل عنوان، تبلیغ غیرمجاز، ایجاد اختلاف و تشویش اذهان عمومی توسط رسانه‌ها ممنوع است.
وی به رسانه‌ها در مورد انتشار اسامی متهمان جرائم انتخاباتی هشدار داد و گفت: انتشار اساسی متهمان تخلفات انتخاباتی قبل از صدور رأی قطعی و یا انتشار مطلبی خلاف واقع مبنی بر رد صلاحیت یا انصراف داوطلبان و یا انتشار علت رد صلاحیت‌ها نسبت به داوطلبان، ممنوع بوده و جرم رسانه ای خواهد بود.
 نادریان بیان کرد: هرگونه استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص و رجال جهت تبلیغات انتخابات، ممنوعیت دارد.
گفتنی است که قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در شهرستان بویراحمد در این نشست به بیان پاره ای از قوانین و مقررات مطبوعات و فضای مجازی و رسانه برای اصحاب رسانه پرداخت.