۱۱:۰۱:۰۰ - دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
پیش بینی تعلیق سیستم تجارت جهانی ظرف چند روز آینده!
مخالفان آمریکا اعلام نمودند که این کشور سازمان تجارت جهانی (WTO) را مجبور به متوقف کردن فعالیت خود از اوایل چهارشنبه آینده نموده است، در نتیجه کل سیستم سازمان تجارت جهانی فرو می ریزد و قوانین تجارت جهانی به صورت عملی از بین می روند.    سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  رسانه های آلمانی خبر از […]

مخالفان آمریکا اعلام نمودند که این کشور سازمان تجارت جهانی (WTO) را مجبور به متوقف کردن فعالیت خود از اوایل چهارشنبه آینده نموده است، در نتیجه کل سیستم سازمان تجارت جهانی فرو می ریزد و قوانین تجارت جهانی به صورت عملی از بین می روند. Related image

 

سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  رسانه های آلمانی خبر از ورشکستگی جهانی در آینده نزدیک با توجه به سیاست های غلط دونالد ترامپ داد.

 نشریه آلمانی Der Spiegel، مخالفان آمریکا اعلام نمودند که این کشور سازمان تجارت جهانی (WTO) را مجبور به متوقف کردن فعالیت خود از اوایل چهارشنبه آینده نموده است، در نتیجه کل سیستم سازمان تجارت جهانی فرو می ریزد و قوانین تجارت جهانی به صورت عملی از بین می روند. 

پیش بینی ورشکستی سیستم تجارت جهانی ظرف چند روز آینده

نویسنده این مقاله، سقوط و ریزش آینده سیستم تجارت جهانی را با سیاست های رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ مرتبط می داند. زیرا ایالات متحده به مدت دو سال روند انتخاب اعضای جدید هیات استیناف سازمان تجارت جهانی را مسدود کرده است.

تا به امروز ، هیات استیناف این سازمان هفت پست دارد که از این میان فقط سه مورد تعیین شده است. در عین حال، در تاریخ ۹ دسامبر همچنین دو قاضی در این سازمان از کار بر کنار می شوند.

نویسنده این نشریه در پایان اعلام نمود: “بدین ترتیب ، هیأت استیناف به پایان می رسد و قدرت اصلی کنترل تجارت در جهان با شکست مواجه می شود”.

پیش از این در خبرها آمده بود که مقامات فرانسوی آماده ارتباط با سازمان تجارت جهانی(World Trade Organization) درباره وضع تعرفه های گمرکی احتمالی ایالات متحده بر کالاهای فرانسوی هستند.

A U.S. offensive against the World Trade Organization will effectively shutter the group’s system for settling disputes, at a time it’s most needed

The World Trade Organization is set to plunge into the biggest crisis in its 25-year history later this week as the climax to a long-running and bitter dispute means the Geneva-based body will cease to be able to settle disputes between its member states.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس