۲۲:۱۹:۱۶ - سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸
مشاهده سه قلاده خرس در کهگیلویه/مردم به خرس ها آسیب نزنند.
سه قلاده خرس در حوالی مناطق روستایی ممبی مشاهده شده است. این خرس ها به دلیل نبود منابع کافی غذایی در کوه و اختلال چرخه طبیعی غذای خود به روستاها پناه آورده اند.   سیمای زاگرس به نقل از مهر:   رئیس محیط زیست شهرستان بهمئی گفت: سه قلاده خرس در حوالی مناطق روستایی ممبی مشاهده شده […]

سه قلاده خرس در حوالی مناطق روستایی ممبی مشاهده شده است. این خرس ها به دلیل نبود منابع کافی غذایی در کوه و اختلال چرخه طبیعی غذای خود به روستاها پناه آورده اند.مشاهده سه قلاده خرس درحوالی مناطق ممبی/مردم به خرسها آسیب نزنند

 

سیمای زاگرس به نقل از مهر:   رئیس محیط زیست شهرستان بهمئی گفت: سه قلاده خرس در حوالی مناطق روستایی ممبی مشاهده شده است.

 بهزاد جومردیانی افزود: این خرس ها به دلیل نبود منابع کافی غذایی در کوه و اختلال چرخه طبیعی غذای خود به روستاها پناه آورده اند.

وی بیان داشت: خانواده ها برای جلوگیری از خطرات احتمالی حمله خرس ها مراقب باشند و برای این حیوانات نیز خطر ایجاد نکنند و در صورت مشاهده به محیط زیست اطلاع دهند.

جومردیانی تصریح کرد: اطلاع از حضور این خرس ها توسط مردم روستای چشمه امیری گزارش شده و مشخص شده که این خرس ها یک قلاده خرس مادر به همراه دو توله هستند.

وی افزود: مردم این روستاها از تردد در شب به خصوص در باغات و اراضی کشاورزی پرهیز کنند.

جومردیانی اظهار داشت:  دامداران این منطقه نیز نهایت دقت و مراقبت را از خود و احشام داشته باشند.

وی افزود: هر گونه آسیب وارد کردن به این گونه وحشی منجر به صدور احکام سنگین قضایی و جریمه های مالی می شود.

جومردیانی اظهار داشت: از مردم انتظار داریم که در مراقبت از این گونه مهم و ارزشمند جانوری نهایت همکاری را تا مرتفع شدن مسئله و بازگشت دوباره این میهمان به زیستگاه اصلی خود داشته باشند.

وی آتش سوزیها و تخریب طبیعت توسط انسان ها را سبب از بین رفتن حیات وحش پایین هرم غذایی عنوان کرد و گفت: این خرس ها برای استفاده از پسماندهای غذا و یا شکار حیوانات اهلی به اطراف محل زندگی انسانها پناه می برند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس