خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۸/۰۷/۱۱ ۲۳:۰۶
شناسه خبر : 27944

مسن‌ترین بازنشسته تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۵ سال سن دارد.

پیرو بیژنی اصل با ۱۰۵ سال سن به عنوان مسن ترین بازنشسته زیرپوشش تامین اجتماعی این استان است. بیژنی اصل متولد سال ۱۲۹۳ شمسی است که در سال ۸۳ بازنشسته شده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:     مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیرو بیژنی اصل با ۱۰۵ سال سن به عنوان مسن […] ...

پیرو بیژنی اصل با ۱۰۵ سال سن به عنوان مسن ترین بازنشسته زیرپوشش تامین اجتماعی این استان است. بیژنی اصل متولد سال ۱۲۹۳ شمسی است که در سال ۸۳ بازنشسته شده است.مسن‌ترین بازنشسته تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد ۱۰۵ سال سن دارد

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:     مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیرو بیژنی اصل با ۱۰۵ سال سن به عنوان مسن ترین بازنشسته زیرپوشش تامین اجتماعی این استان است.

عباس نورمحمدی روز پنجشنبه در ایین تجلیل از این بازنشسته در دهدشت اظهارداشت: بیژنی اصل متولد سال ۱۲۹۳ شمسی است که در سال ۸۳ بازنشسته شده است.

وی بیان کرد: این پیرمرد  بعد از ۱۲ سال کار و تلاش در صنف نانوایی بازنشسته شد.

نورمحمدی با اشاره به اینکه حرمت و تکریم سالمندان در استان کهگیلویه وبویراحمد همیشه مورد توجه بوده است افزود: سرمایه اجتماعی هر جامعه‌ سالمندان هستند.

وی تعداد مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد را بیش از ۱۱ هزار خانوار ذکر کرد.
نورمحمدی گفت: ۷۱ هزار و ۴۲۶ نفر بیمه شدگان اجباری، ۲۴ هزار و ۳۰۰ نفر بیمه شدگان اختیاری، یک هزارو ۳۹۴ نفر قالیبافان، ۱۲ هزار نفر کارگر ساختمانی و یکهزارو ۴۴ نفر بیمه شده توافقی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.
وی تعهدات این سازمان را شامل مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی، بازماندگان، مقرری بیمه بیکاری، کمک هزینه ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری و کمک هزینه وسایل کمک پزشکی اعلام کرد.

نورمحمدی بیان کرد: بیش از ۴۳ درصد جمعیت حدود ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر این استان معادل ۳۲۰ هزار نفر زیر پوشش تأمین اجتماعی استان بوده و از خدمات و حمایت‌های آن برخوردارند.

به مناسبت ۹ مهر روز جهانی سالمندان “پیرو بیژنی اصل” از سوی مدیرکل تامین اجتماعی و رئیس تامین اجتماعی دهدشت  طی آینی با اهدا لوح سپاس به عنوان مسن‌ترین بازنشسته‌ استان مورد تجلیل قرار گرفت.