۱۲:۴۷:۲۱ - سه شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۸
ادعای وجود تاسیسات هسته‎‌ای در استان فارس توسط نتانیاهو !
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه از انهدام تاسیسات مخفی هسته ای ایران خبر داد، پس از آنکه طرف اسرائیلی آن را کشف کرد.   سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه از انهدام تاسیسات مخفی هسته ای ایران خبر داد، پس از آنکه طرف اسرائیلی آن را کشف کرد. بنیامین نتانیاهو، نخست […]

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه از انهدام تاسیسات مخفی هسته ای ایران خبر داد، پس از آنکه طرف اسرائیلی آن را کشف کرد.نتانیاهو مدعی وجود تاسیسات هسته‎‌ای در استان فارس شد

 

سیمای زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه از انهدام تاسیسات مخفی هسته ای ایران خبر داد، پس از آنکه طرف اسرائیلی آن را کشف کرد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه از انهدام تاسیسات مخفی هسته ای ایران خبر داد، پس از آنکه طرف اسرائیلی آن را کشف کرد.

نتانیاهو در سخنانی که توسط رسانه های اسرائیلی و غربی پخش شد خطاب به ایران گفت: “ما می دانیم شما چه کاری را انجام می دهید، می دانیم چه موقع و کجا این کار را انجام می دهید. و ما همچنان به افشای دروغ و تخلفات شما خواهیم پرداخت.”

به گفته نتانیاهو، این تأسیسات در شهر آباده در استان فارس واقع شده بود و از اواخر ژوئن تا اواخر ژوئیه ۲۰۱۹ تخریب شد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: “در این مکان، ایران آزمایش هایی را برای توسعه سلاح های هسته ای انجام داد. وقتی ایران فهمید که ما آن تاسیسات را کشف کرده ایم، کاری که آنها انجام دادند این بود که آن را نابود کردند، آنها به راحتی آن را نابود کردند.” نتانیاهو در طی سخنرانی خود، تصاویر ماهواره ای از این تاسیسات-قبل و بعد از نابودی آن- را نشان داد.

نتانیاهو همچنین از جامعه جهانی خواست که با پیوستن به مجازاتهای دولت آمریکا علیه ایران، بر این کشور فشار وارد کند. نخست وزیر اسرائیل تأکید کرد: “فشار، فشار و دوباره فشار.”

Benjamin Netanyahu shows the media an alleged Iranian nuclear weapons facility on Monday Ronen Zvulun/Reuters]

**ادعاهای نتانیاهو در مورد تاسیسات هسته‌ای جدید در استان فارس در حالی است که او یک سال پیشتر نیز ادعای وجود تاسیسات هسته‌ای را در جنوب تهران با انتشار چند عکس مطرح کرده بود، اما سازمان بین‌المللی انرژی اتمی با رد این ادعاها، اعلام کرد که این سازمان در بازرسی‌های خود در ایران تحت تاثیر فضای سیاسی قرار نخواهد گرفت.

20190910_nuclear_site

Netanyahu accuses Iran of dismantling secret nuclear weapons site

Netanyahu claims Iran had secret nuclear weapons site

Netanyahu’s new Iran revelation: Another bombshell or an election stunt

Netanyahu: Iran had secret nuclear weapons development site in Abadeh

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس