۲۳:۵۷:۰۳ - شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
گچساران ۶۳۷ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد دارد.
یک هزار و ۷۶۵ نفر جانباز در شهرستان گچساران زندگی می کنند  که از این تعداد یک هزار و ۱۲۸ نفر آنان دارای درصد جانبازی زیر ۲۵ درصد هستند و  ۶۳۷ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد هستند.     سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران گفت: این شهرستان در […]

یک هزار و ۷۶۵ نفر جانباز در شهرستان گچساران زندگی می کنند  که از این تعداد یک هزار و ۱۲۸ نفر آنان دارای درصد جانبازی زیر ۲۵ درصد هستند و  ۶۳۷ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد هستند.گچساران ۶۳۷ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد دارد

 

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گچساران گفت: این شهرستان در دفاع مقدس ۶۳۷ نفر جانباز بالای ۲۵ درصد تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

محمد ملک پور گفت:  یک هزار و ۷۶۵ نفر جانباز در این شهرستان زندگی می کنند  که از این تعداد یک هزار و ۱۲۸ نفر آنان دارای درصد جانبازی زیر ۲۵ درصد هستند.
وی تعداد جانبازان بالای ۷۰ درصد این شهرستان را ۱۳ نفر عنوان کرد و گفت: حضور این تعداد ایثارگر در گچساران جلوه بارز فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی در این منطقه است.
ملک پور ابراز داشت: گچساران دارای ۹۹  نقر آزاده است که دارای  ۲ تا هشت سال سابقه اسارت در اردوگاه های رژیم بعث عراق هستند.

وی گفت: بیشترین آمار آزادگان زیر پوشش بین سنین ۱۳۴۰ تا ۱۳۵۳ هستند و تمام آنها در سطح شهرستان زیر پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند.

روز ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند. 
شهرستان‌های گچساران و باشت با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارند.
۴۳ گلزار شهدا در این شهرستان وجود دارد که پیکر ۳۶۰ شهید هشت سال دفاع مقدس در آنها آرمیده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس