۲۲:۲۸:۵۹ - سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸
ورود ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر به کهگیلویه و بویراحمد!
در سال گذشته هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شده است. در تعطیلات عید فطر امسال رکورد ۱۰۰ درصد اشغال ظرفیت اماکن گردشگری، اقامتی و اماکن اقامت موقت را داشته ایم هر چند که در ایام نوروز امسال با توجه به بارندگی های بهاری و وقوع سیل در استان از حضور […]

در سال گذشته هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شده است. در تعطیلات عید فطر امسال رکورد ۱۰۰ درصد اشغال ظرفیت اماکن گردشگری، اقامتی و اماکن اقامت موقت را داشته ایم هر چند که در ایام نوروز امسال با توجه به بارندگی های بهاری و وقوع سیل در استان از حضور گردشگران بی بهره مانده ایم. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:     معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در سال گذشته هفت میلیون و ۸۰۰ هزار گردشگر وارد استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.

سلمان خوش قدم پور افزود: در تعطیلات عید فطر امسال رکورد ۱۰۰ درصد اشغال ظرفیت اماکن گردشگری، اقامتی و اماکن اقامت موقت را داشته ایم هر چند که در ایام نوروز امسال با توجه به بارندگی های بهاری و وقوع سیل در استان از حضور گردشگران بی بهره مانده ایم.

وی اظهارکرد: البته در تعطیلات عید فطر و زمان برگزاری جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین حضور غیر قابل پیش بینی گردشگران را در استان داشته ایم و همچنین در فصل تابستان نیز میزبان گردشگران هستیم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، تاکید کرد: ۷۰ مرکز، مجموعه و تاسیسات گردشگری ازجمله یک هتل چهار ستاره، دو هتل آپارتمان، یک مهانپذیر، ۲۹ مجموعه گردشگری، اقامتی و پذیرایی، ۱۰ اقامتگاه بوم گردی و ۲۴ اردوگاه گردشگری با پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۶۰ درصد در سطح استان در حال ساخت هستند.

خوش قدم پور اضافه کرد: مجموعه پارک آبی یاسوج تا پایان امسال به احتمال ۹۰ درصد افتتاح و به بهره برداری می رسد. همچنین فاز اول تله کابین یاسوج با پرداخت تسهیلات تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس