۰:۲۸:۵۵ - پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸
بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در گچساران کشف شد.
 فرمانده انتظامی گچساران گفت: ۱۸۵ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۵۰۵ هزار ریال کالای قاچاق امسال در این شهرستان کشف شده که نسبت به پارسال افزایش یافته است. سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   فرمانده انتظامی گچساران گفت: ۱۸۵ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۵۰۵ هزار ریال کالای قاچاق امسال در این شهرستان کشف شده […]

 فرمانده انتظامی گچساران گفت: ۱۸۵ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۵۰۵ هزار ریال کالای قاچاق امسال در این شهرستان کشف شده که نسبت به پارسال افزایش یافته است.بیش از ۱۸۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در گچساران کشف شد

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   فرمانده انتظامی گچساران گفت: ۱۸۵ میلیارد و ۲۳۴ میلیون و ۵۰۵ هزار ریال کالای قاچاق امسال در این شهرستان کشف شده که نسبت به پارسال افزایش یافته است.

سرهنگ سیدمحمد موسوی روز چهار شنبه در نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق و ارز گچساران، با بیان اینکه کشفیات قاچاق کالا در گچساران نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۴ درصد افزایش داشته، افزود: بیش از ۱۱ میلیارد و ۹۷۳ میلیون و ۵۰۵ هزار ریال کالای قاچاق در سال گذشته در این شهرستان کشف شد.
وی بیان کرد: ۱۲۸ نفر متخلف از ابتدای امسال تاکنون در این زمینه شناسایی و دستگیر شده است.
موسوی ابراز کرد: ۵۹ دستگاه خودروی حامل کالای قاچاق امسال در این شهرستان متوقف شده که نسبت به مدت مشابه ۱۶ درصد افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: دستگاه ارز خارجی، گوشی تلفن همراه، انواع وسایل آرایشی و بهداشتی، مواد خوراکی و پوشاک از کالاهای کشف شده در این شهرستان بوده است.
کارشناس غذا و دارو شبکه بهداشت گچساران در این نشست گفت: امروز مصرف بالای قرص ریتالین به بهانه تقویت حافظه مشکلاتی را بوجود آورده است.

معصومه ویسی افزود: مصرف این گونه قرص‌ها عوارض بسیار زیادی دارد هرچند در کوتاه مدت ممکن است موجب تقویت حافظه شود اما در دراز مدت نتیجه معکوس دارد و ضریب هوشی را پایین می‌آورد.

وی با اینکه امسال بیش از ۱۰ هزار قرص ریتالین بصورت حواله‌ای به کودکان پیش فعال این شهرستان توزیع شد گفت: مصرف قرص ریتالین تحت کنترل و از سوی داروخانه‌های خاصی این دارو عرضه می‌شود.

ویسی افزود: این تعداد قرص‌ها بین ۱۰۰ کودک پیش فعال در این شهرستان توزیع شد.

وی ابراز کرد: بخش عمده‌ای از این دارو از طریق سامانه مصرف توزیع دارو نبوده و بصورت قاچاق توزیع می‌شود.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گچساران گفت: قاچاق کالا سبب سلب اعتماد عمومی، عدم ثبات بازار، تضعیف تولید کننده داخلی و کالای ایرانی و بیکاری جوانان می‌شود که به همین دلیل متولیان امر باید در مبارزه با قاچاق کالا و ارز تلاش جدی داشت.

محبوبه رضوانی تصریح کرد: قاچاق کالا پدیده مخربی است که موجب از بین رفتن فرصت‌های شغلی در جامعه می‌شود.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد و در همسایگی استان های خوزستان و بوشهر قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس