۱۳:۳۰:۵۲ - یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
تابستان گرم با وزش بادهای داغ در انتظار کهگیلویه و بویراحمد
وضعیت هوای استان در تابستان امسال گرم همراه با وزش بادهای گرم پیش بینی می شود. امسال هم از نظر تعداد روزهای گرم و هم از دیدگاه حداکثر دمای هوا تابستان گرمی برای مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا: کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: […]

وضعیت هوای استان در تابستان امسال گرم همراه با وزش بادهای گرم پیش بینی می شود. امسال هم از نظر تعداد روزهای گرم و هم از دیدگاه حداکثر دمای هوا تابستان گرمی برای مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌شود.تابستان گرم با وزش بادهای داغ در انتظار کهگیلویه و بویراحمد

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا: کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وضعیت هوای استان در تابستان امسال گرم همراه با وزش بادهای گرم پیش بینی می شود.

ولی بهره مند اظهار داشت: امسال هم از نظر تعداد روزهای گرم و هم از دیدگاه حداکثر دمای هوا، تابستان گرمی برای مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پارسال هوای ۴۰ درجه سانتیگراد در شهر سردسیری یاسوج تجربه شد، ابراز داشت: امسال نیز چنین دمایی دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حداکثر دمای هوای شهرهای گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته ۵۰ درجه سانتیگراد بود که امسال نیز چنین دمایی در مناطق گرمسیری تکرار خواهد شد.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد واختلاف خنک ترین و گرمترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد در خرداد امسال به ۳۱ درجه سانتیگراد رسید.

گرمترین دمای هوای کهگیلویه وبویراحمد در خرداد امسال به میزان ۴۶.۵ درجه سانتیگراد در شهر گرمسیری لیکک گزارش شده است.

خنک ترین دمای هوای خرداد ماه امسال در شهرهای سردسیری یاسوج و سی سخت به میزان ۸.۸ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد دمای هوای استان از امروز تا پایان هفته به تدریج حدود چهار درجه افزایش می یابد.

شهر یاسوج با کمینه ۱۵.۴ در بامداد روز گذشته خنک‌ترین نقطه کهگیلویه و بویراحمد گزارش شده است.

منطقه امامزاده جعفر گچساران نیز با بیش از ۴۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس