۰:۴۹:۰۷ - چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
گرد و غبار در راه آسمان استان کهگیلویه و بویراحمد
 پدیده گرد و غبار از فردا چهارشنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود و تا پایان هفته آینده ادامه دارد. بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از امروز سه شنبه تا پایان هفته جاری سرعت وزش باد در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب نسبتاً شدید تا شدید پیش بینی […]

 پدیده گرد و غبار از فردا چهارشنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود و تا پایان هفته آینده ادامه دارد. بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از امروز سه شنبه تا پایان هفته جاری سرعت وزش باد در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب نسبتاً شدید تا شدید پیش بینی می شود.سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  به گفته کارشناس هواشناسی از فردا چهارشنبه گرد و غبار بیشتر مناطق سردسیری و گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد را فرا می گیرد.

 کارشناس اداره کل هواشناسی این استان گفت: پدیده گرد و غبار از فردا چهارشنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد می شود و تا پایان هفته آینده ادامه دارد.
ولی بهره‌مند افزود: بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان می دهد که از امروز سه شنبه تا پایان هفته جاری سرعت وزش باد در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب نسبتاً شدید تا شدید پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: حداکثر دمای این استان در ۲۴ ساعت گذشته در منطقه لیکک ۴۵ و حداقل میزان دما در یاسوج سردترین نقطه استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۴.۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
آمارها نشان می دهد که بیشترین میزان بروز پدیده گرد و غبار در شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد به ویژه گچساران و یاسوج مربوط به ماه های اردیبهشت و خرداد و اوج آن نیز بین ساعت ۹ صبح تا ۱۵ عصر است.
روزهای با پدیده ریزگرد به شرایطی گفته می‌شود که دید افقی کمتر از ۱۰ هزار متر باشد.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس