۱:۴۸:۲۳ - یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
لبریز شدن کم سابقه سد شاه قاسم یاسوج به روایت تصویر
سد شاه قاسم یاسوج واقع در ۵ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بارندگی کم سابقه در ۵۰ سال اخیر لبریز شده است.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  سد شاه قاسم یاسوج واقع در ۵ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بارندگی کم سابقه در ۵۰ سال اخیر لبریز شده […]

سد شاه قاسم یاسوج واقع در ۵ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بارندگی کم سابقه در ۵۰ سال اخیر لبریز شده است. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  سد شاه قاسم یاسوج واقع در ۵ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بارندگی کم سابقه در ۵۰ سال اخیر لبریز شده است.

سد شاه قاسم یاسوج در سال‌های اخیر به دلیل کم بارشی و خشکسالی‌ها خشک شده بود ولی به دلیل بارش‌های اخیر و نزول رحمت الهی مخزن این سد لبریز شده و حتی در روز سه شنبه ۶ فرودین ماه نسبت به رها سازی آب مخزن این سد اقدام کردند.

سد شاه قاسم یاسوج با حجم مخزن ۱۲ میلیون متر مکعب با هدف آبیاری ۱۵۰۰ هکتار از اراضی اطراف سد، ذخیره آب‌های سطحی و توسعه ظرفیت گردشگری احداث شده است.

 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس