۱۷:۲۱:۰۱ - شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
بازرس کل جدید استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد+تصاویر
 در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی بازرس کل جدید استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.  در این آئین “غلامحسین کرمی” به سمت بازرس کل این استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات “سید مهدی تقوی” بازرس کل قبلی تقدیر به عمل آمد.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   در مراسمی با حضور […]

 در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی بازرس کل جدید استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.  در این آئین “غلامحسین کرمی” به سمت بازرس کل این استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات “سید مهدی تقوی” بازرس کل قبلی تقدیر به عمل آمد. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی بازرس کل جدید استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد . 

حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا مزارعی، رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۸۸۰شهید استان گفت: نه بازرسی آمده است که مچ مدیران را بگیرد و نه مدیران آمده اند که به بیت المال خیانت کنند.

وی با استناد به فرمایش امیر بیان امام علی(ع) به مالک اشتر اشاره که مدیر خادم و مدیر خائن باهم یکی نیستند و آنان را با یک چشم نگاه نکنید در خصوص یکی از ابعاد معنوی برجسته دین در بعد بازرسی اظهارکرد: خداوند بعد از امت های پیشین، شما را در زمین خلیفه قرار دادند و در زمین باید نظارت و بازرسی کنید و در زمینه سازمان بازرسی، بعد بازرسی آن بیشتر مد نظر است . 

مزارعی ضمن خیر مقدم به مدیرکل بازرسی استان اظهارکرد: تکلیفمان در اجرای اصل ۱۷۴قانون اساسی وظیفه ای که در ماده ۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور بازرس خودتان باشید . 

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گاهی اوقات مدیران در ارائه مسیر خدمتی ممکن است به لغزشی هم دچار شوند، خاطرنشان کرد: اگر مدیری خدمت می کند، در مسیر خدمت دچار لغزش شد باید دستش را گرفت و او را کمک کرد، انسان معصوم نیست. 

حجت الاسلام و المسلمین مزارعی به بازرس کل و دیگر بازرسان این سازمان توصیه کرد: خطاهای مدیران لایق را نباید برجسته کرد که جرأت و جسارت را از سایر مدیران گرفت . 

وی با بیان اینکه درسته دیوان محاسبات مستقل است اما اگر بودجه ای از فصلی به فصل دیگر رفت و قصد آن مدیر ارائه خدمت باشد نباید دیوان محاسبات به مدیر گیر دهد تصریح کرد: اگر مدیری دلسوزانه کار می کند باید به عنوان مدیری که اهل کار است نظر ارشادی داد و هدایت کرد اما در ادامه راه دچار خطایی شد نباید این مدیر را در سازمان بازرسی و دیوان محاسبات مورد پیگرد قرار داد . 

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اما در بازرسی در بعد اصلاح امور باید زیر بال و پر مدیر را گرفت مدیر افتاده را بینی و بین الله بلند کرد، مدیر خادمی را که اشتباهاتی دارد باید تقویت و اشتباهاتش را اصلاح کرد . 

مزارعی بیان کرد: نباید ذهن مدیران را به حضورشان در سازمان بازرسی و دیوان محاسبات و بازرسی استانداری مشغول کرد که نتوانند ارائه خدمت کنند آنان کار می کنند بین خود و خدا باید خدا را در نظر بگیریم و کار انجام دهیم. هدفمان کمک به مدیران خادمی باشد هرچند لغزشی برای خدمت گذاری داشته باشد . 

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی حتی در ادارات و سازمان های قوه قضائیه هم ورود می کند و کار بازرسی انجام می دهد افزود: شما به عنوان دستگاه‌های اجرایی بدانید سازمان بازرسی در خود حوزه دستگاه قضایی ورود کرده و بازرسی می کند و در بعدی که قانون به سازمان بازرسی اختیار داده است تعقیب می کند. خودتان دست راست معاونان باشید و هر جایی که احساس کردید که شبهه ای وجود دارد کمک بگیرید. 

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به بازرسان این سازمان توصیه ای داشت و گفت: بدون خواهش و سفارش، ارائه طریق کنید اگر مدیری می خواهد کاری کند و در کارش گیری افتاده است کمکش کنید سازمان بازرسی خودش می تواند به مدیران کمک کند. 

مزارعی تاکید کرد: سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و بازرسی استانداری نیز می توانند به مدیران کمک کنند، نه بازرسی آمده است که مچ شما را بگیرد و نه شما آمده اید که به بیت المال خیانت کنید. 

وی با بیان اینکه وقت ما مال مردم و متعلق به آنها است اظهارکرد: نباید ذره ای کم بگذاریم که به مردم خیانت کرده ایم. در رسیدن به امور مردم و رفع مشکلات مردم و قومی و قبیله ای عمل نکردن است و در بحث استخدام در ادارات، یکنواخت عمل کنیم و عمل ما به دور از جزئیات قومی و قبیله ای باشد و اگر آزمونی استخدامی برگزار کردید به خاطر اینکه در مظان اتهام قرار نگیرید به بازرسی کل استان اعلام کنید که چند نفر از اقارب در این آزمون شرکت کرده اند . 

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد به مدیر جدید بازرسی کل استان و همکاران قضایی نیز توصیه ای داشت و افزود: خشت و بنای خوش خلقی که در سازمان بازرسی وجود دارد آن را شبیه به اول ادامه دهید. 

مزارعی تصریح کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی و آغاز دهه پنجم انقلاب با دلسوزی کار کنید و دوستان در دادسرا و  دادگاه موقع انشاء رأی به مدیری که تلاش گر است و ممکن است خطایی کرده باشد کمک کنند، و در بعد نظارتی ضمن نظارت دقیق با کسی تعارف نداشته باشند و بنا به فرمایش مولای متقیان اگر مدیر نالایق را محاکمه نکنید مدیر دلسوز بی انگیزه خواهد شد و اگر ذره ای از گزارش تان خلاف واقع باشد به خودتان خیانت کرده اید . 

وی در پایان با بیان اینکه که استان کهگیلویه و بویراحمد مردم خوبی دارد، مردمی مستحق خدمت طوایف غیرتمند و رشیدی دارد که پای همه مسائل انقلاب ایستاده اند شایسته خدمتند به مدیران استانی نیز سفارش کرد و گفت: از طایفه گرایی گروهی و قومی و قبیله ای بپرهیزید مدیریت سکانداری امور مسلمین امانتی در دستان شماست . 

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: نماینده محترم مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس دیگر نمایندگان استان را برای توسعه و پیشرفت استان با خود همراه کند و گام های بزرگ رو به جلو برداشته شود . از نیروهایی که با زحمات شبانه روزی خود کارهای سخت و طاقت فرسا در بعد امنیت روانی تلاش می کنند مانند نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان(عج) و سربازان گمنامی که در تشکیلات انتظامی استان تلاش کنند تشکر می نمایم و گام دوم را جدی بردارند که استان رو به رشد برود . 

مزارعی افزود: در بعد ارتقاء فرهنگ اجتماعی نباید این استان به این وضع بماند، ما هم در سازمانهای مجموعه دستگاه قضایی نیز در خدمت مردم استان خواهیم بود . 

همچنین علی محمد احمدی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: مسئولیت پذیریی، پاکدستی، متعهد و صادق بودن مدیران شرط خدمت به مردم و مانع هرگونه انحراف و اختلال است . 

وی با تاکید به اینکه، باید دلسوز به نظام، متعهد به انقلاب و مسئولیت پذیر باشیم، افزود: مسئله نظارت از مسائل مهم و حساس درهر سازمان است و ثبات، قوام و پویایی ساختارها به سلامت افراد و سیستم بر می گردد . 

احمدی اظهارکرد: نظارت دولت بر دولت و نظارت های قوه مقننه، قضائیه و دیوان محاسبات بر ارکان نظام و دستگاه های اجرایی از جمله نظارت های ساختاری موثر در کشور است . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، این نظارت ها با هم افزایی، هم اندیشی و تدبیر در امور می تواند پیشرفت و مبارزه بی امان با فساد را تقویت کند، خاطرنشان کرد: باید نظارت بر عملکرد پیشگیرانه و مدبرانه باشد تا بتواند به خوبی با فساد مبارزه کند و جلوی هرگونه قانون گریزی گرفته شود . 

احمدی تصریح کرد: نگاه نظارتی باید غیرجانبدارانه باشد و در نگاه ها، شهروندان عزیر، متمدن و بزرگ دیده شوند و مبارزه بی امان از هرگونه گروه گرایی، قوم گرایی و تیره ای وجود داشته باشد . 

وی با بیان اینکه، فراخوانی ها و احضارهای غیراصولی خلاقیت و چالاکی مدیریت را می گیرد، ادامه داد: ساختارهای مدیریتی و نظارتی باید چابک و قانونمند باشد تا با تدبیری درست راه خدمت هموار شود . 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: فضای کسب و کار و بالندگی در جامعه با همت دستگاه قضا در کنار دولت ایجاد می شود و سازمان بازرسی استان بازوی حرکت دولت برای نظارت می باشد.

 در پایان این آئین “غلامحسین کرمی” به سمت بازرس کل این استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی و از خدمات “سید مهدی تقوی” بازرس کل قبلی تقدیر به عمل آمد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس