۲۱:۰۷:۵۵ - جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
۱۱ نفر در کهگیلویه و بویراحمد دچار گاز گرفتگی شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان دچار […]

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان دچار مسمومیت با گاز مونواکسید کربن شدند.

جلال پوران‌ فرد افزود: گاز گرفتگی سه نفر در سرابتاوه از توابع شهرستان بویراحمد حدود ساعت ۱۰ صبح امروز رخ داد.
وی افزود: بلافاصله اورژانس به محل اعزام شد و هر سه نفر به بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج انتقال یافتند.
پوران فرد بیان کرد: همچنین بامداد امروز ۲ نفر در شهر یاسوج دچار گازگرفتگی شدند که بلافاصله به بیمارستان انتقال داده شدند.
وی عنوان کرد: علت این گاز گرفتگی در یاسوج نشست گاز از لوله بخاری بود.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شب گذشته نیز ۶ نفر در قلعه رئیسی از توابع شهرستان کهگیلویه دچار گاز گرفتگی شدند.
وی ابراز داشت: پنج خانم و یک کودک هشت ساله در چادر مسافرتی از زغال به عنوان وسیله گرمایشی استفاده کرده بودند و دچار مسمومیت شده بودند.
پوران فرد گفت: هر ۶ نفر به درمانگاه بخش قلعه رئیسی انتقال داده شدند.
مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در فصل سرما و پدیده گازگرفتگی همواره در آغاز فصل سرما بیشتر است.
تکرار این حوادث ناگوار ریشه در ضعف فرهنگ ایمنی در استفاده از گاز و نصب وسایل گرمایی دارد.
بر اساس سالنامه آماری سال ۹۵ سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه دهم میزان متوفیات ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن بر حسب هر ۱۰۰هزار نفر جمعیت قرار گرفته است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس