۱۳:۳۹:۰۹ - شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
برف و باران کهگیلویه و بویراحمد را فرا می‌گیرد.
سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود دو سامانه بارشی طی هفته جاری به این استان خبرداد .     سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود دو سامانه بارشی طی هفته جاری به این استان خبرداد .   ولی بهره‌مند افزود: در […]

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود دو سامانه بارشی طی هفته جاری به این استان خبرداد .  

 سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود دو سامانه بارشی طی هفته جاری به این استان خبرداد . 

 ولی بهره‌مند افزود: در این هفته یک سامانه بارشی از عصر روز یکشنبه،۲۳ دی ماه تا بعداز ظهر روز سه شنبه،۲۵ دی ماه بر جو استان حاکم می شود.

وی اظهار کرد: پیش بینی می شود که در برخی نقاط استان از جمله زیلایی، آبمورد لوداب، دیشموک، مارگون، دمچنار، چیتاب و سپیدار بارش سنگین برف داشته باشیم و همچنین در قلعه رئیسی و قلعه دختر بارش شدید باران خواهیم داشت.

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سامانه بارشی دوم از بعداز ظهر روز چهارشنبه، ۲۶ دی ماه وارد استان می شود و تا عصر روز پنجشنبه، ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

بهره مند تصریح کرد: در صورتی که تغییرات در نقشه های هواشناسی ایجاد نشود از صبح روز پنجشنبه، ۲۷ دی ماه تا بعداز ظهر این روز بارش برف در سطح شهر یاسوج پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه طی این دو سامانه، بارش های خوب برف و باران در استان پیش بینی می شود، ادامه داد: بنابراین اختلال در تردد جاده ای و آبگرفتگی معابر عمومی، طغیان رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها و کاهش دید افقی در معابر درون شهری و برون شهری دور از انتظار نخواهد بود.

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در پی ورود این دو سامانه بارشی به جو استان شاهد کاهش محسوس دما بخصوص از روز جمعه، ۲۸ دی ماه خواهیم بود که توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم از سوی هم استانی های عزیز، سازمان های امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

بهره مند با بیان اینکه امامزاده جعفر در شهرستان گچساران با ۱۷ درجه سانتیگراد طی ۲۴ ساعت گذشته گرمترین و یاسوج با منفی ۴ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان بودند، اضافه کرد: دمای سی سخت منفی ۳ درجه سانتیگراد، دهدشت منفی یک درجه سانتیگراد، دوگنبدان یک درجه سانتیگراد بالای صفر، و لیکک ۵ درجه سانتیگراد بالای صفر بوده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس