۱۳:۱۶:۱۷ - دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
راه ارتباطی ۹۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد مسدود شد.
بارش شدید برف و باران در شبانه روز گذشته سبب مسدود شدن راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد شده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    معاون راهداری و حمل و نقل پایانه های کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش شدید برف و باران در شبانه روز گذشته سبب مسدود شدن راه […]

بارش شدید برف و باران در شبانه روز گذشته سبب مسدود شدن راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد شده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    معاون راهداری و حمل و نقل پایانه های کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش شدید برف و باران در شبانه روز گذشته سبب مسدود شدن راه ارتباطی بیش از ۹۰ روستای این استان شده است.

محمد نصیری راد  اظهار داشت: تاکنون راه ارتباطی ۷۰ روستا در بخش مارگون شهرستان بویراحمد، ۱۵ روستای بخش دیشموک در شهرستان کهگیلویه و پنج روستا در شهرستان دنا به علت بارش برف مسدود شده است.
وی عنوان کرد: راه ارتباطی روستاهای مورخانی، مله خرسک و سرگج در دیشموک و روستاهای اطراف شبلیز و موشمی زیلایی در شهرستان دنا و بیشتر روستاهای مارگون مسدود است. 
معاون راهداری و حمل و نقل پایانه های کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در برخی محورهای اصلی و روستایی استان از جمله محور یاسوج- چرام حد فاصل جوخانه و سادات، محور یاسوج – اقلید حدفاصل کاکان، محور سی سخت به پادنا و توت نده، بخش مارگون، دهستان زیلایی منطقه شاه غالب بارش برف گزارش شده است. 
به گفته وی، خاکی بودن و نبود زیرسازی مناسب جاده های روستایی به مسدون شدن راه های روستایی کمک می کند.
نصیری راد افزود: جاده برخی از روستاها نیز به دلیل جاری شدن سیل و طغیان رودخانه ها دچار خسارت شده است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای ۷۹ گردنه با ۲هزار و ۸۴۶ کیلومتر و جاده و ۶۶ نقطه به طول ۳۲۷ کیلومتر محور برفگیر است. 
این استان حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یکهزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
بیش از ۴۴ درصد جمعیت افزون بر ۷۲۳هزار نفری این استان در روستاها ساکن هستند.
کهگیلویه وبویراحمد همچنین دارای یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۰۰ روستای آن بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد.
۲۳ راهدارخانه ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی این استان با شروع بارش‌ها آماده خدمت‌رسانی به رانندگان هستند.
خدمات رسانی با ۲۰۰ دستگاه وسیله نقلیه سبک، نیمه سنگین و سنگین در جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در حال انجام است.
در این راهدارخانه‌ها بیش از ۲۵۰ نفر آماده باش و ۱۰۰ نفر نیروی پشتیبان برای ارائه خدمت به مسافران در عملیات‌های راهداری پائیز و زمستانه مستقر هستند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس