۱۰:۴۴:۳۶ - یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷
۳ عامل اصلی مرگ و میر کهگیلویه و بویراحمدی‌ها را بشناسید.
مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۹ ماهه سال جاری سه عامل اصلی مرگ و میر در استان به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان‌ها بوده است. سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۹ ماهه سال جاری سه عامل […]

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۹ ماهه سال جاری سه عامل اصلی مرگ و میر در استان به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان‌ها بوده است.سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۹ ماهه سال جاری سه عامل اصلی مرگ و میر در استان به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان‌ها بوده است.

 سید محمدعلی تقوی در جمع خبرنگاران افزود: ۲۰۱۷ فوت طی ۹ ماهه امسال در این استان ثبت شده است که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱٫۵درصد افزایش نشان می دهد.

وی اظهارکرد: ۶۰ درصد مرگ و میر استان در این مدت مردان و ۴۰ درصد خانم ها بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طی ۹ ماهه امسال در هر شبانه روز  ۸ واقعه فوت اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: در این مدت نرخ فوت در استان به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۴ نفر فوت کرده است.

تقوی تصریح کرد: میانگین فوت شدگان مردان و زنان در سطح کشور به ترتیب ۶۳ و ۷۴ سال است اما در این استان برای مردان ۵۹ و برای زنان ۷۲ سال است.

وی ادامه داد: طی ۹ ماهه سال جاری سه عامل اصلی مرگ و میر در استان به ترتیب بیماری‌های قلبی و عروقی، سوانح و حوادث و سرطان‌ها بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در این مدت به ازای فوت هر ۱۰۰ زن  ۱۴۷ مرد در استان فوت کردند.

تقوی بیان کرد: بیشتر افراد فوت شده استان طی این مدت زمان بین ۱۵ تا ۵۰ سال سن داشتند.

وی اضافه کرد: همچنین طی ۹ ماهه امسال ۷۵ مورد فوت کمتر از یک سال در استان اتفاق افتاده است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس