۱:۱۸:۴۶ - جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷
۱۳ منطقه بافت فرسوده کهگیلویه و بویراحمد احیا می شود.
معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳ منطقه بافت فرسوده در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت در این استان احیا می شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳ منطقه بافت فرسوده در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت در این استان احیا […]

معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳ منطقه بافت فرسوده در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت در این استان احیا می شود. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۳ منطقه بافت فرسوده در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت در این استان احیا می شود.

نوید موسوی روز پنجشنبه در نشست کارگروه بازآفرینی شهر گچساران افزود: هشت محله بافت فرسوده یاسوج، چهار منطقه شهر گچساران و یک نقطه شهر دهدشت در این طرح احیا می شود.
وی بیان کرد: نوسازی یک هزار و ۸۱۵ واحد مسکونی و اداری در این طرح انجام می شود.
معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: برای هر واحد مسکونی محلات از پیش تعیین شده ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد ۹ درصد و دوره بازپرداخت ۱۲ ساله اعطاء می شود.
موسوی بیان کرد: دستگاه های اجرایی می توانند زمین ها و ساختمان های فرسوده خود را برای بررسی کارشناسی اجرای طرح های رفاهی عام المنفعه بافت های فرسوده معرفی کنند.
وی گفت: براساس این طرح در صورت تایید کارشناسان برای ساختمان های اداری ۴۰۰ تا ۷۰۰ میلیون ریال وام پرداخت می شود.
فرماندار گچساران با اشاره به در دست اجرای بودن طرح احیای بافت فرسوده در شهر گچساران گفت: محله هایی مانند کوی کارگری شرکت نفت با توجه به قدمت ۶۰ ساله برخی واحدهای مسکونی، روستای آبگرمو و باغ فردوس برای الحاق به بافت فرسوده پیشنهاد می شود.
عبدالرحیم رحیمی این محلات در صورت تصویب در کارگروه های استانی و شهرستانی از مزایای تسهیلات بازسازی بهره مند خواهند شد.
وی از دستگاه های اجرایی خواست تا تمام توان و ظرفیت های اداری خود را برای اجرای طرح های محرک در مناطق تعیین شده بکار گیرند.
فرماندار گچساران با یادآوری گستردگی این طرح گفت: هر یک از دستگاه های اجرایی می توانند در اثرگذارتر شدن آن برای بهبود سیمای شهری سهیم باشند.
رحیمی آموزش فنی و حرفه ای، راه اندازی بازارچه صنایع دستی، ایجاد مجتمع های فرهنگی،توسعه فضای سبز و توسعه زیرساخت های شهری مانند ساماندهی کانال ها،جدول گذاری و پیاده روسازی از جمله اقداماتی است که با مشارکت دستگاه های اجرایی در بافت های فرسوده اجرا می شود.
رحیمی گفت: تاکنون بیش از یک هزار واحد مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان نوسازی شده است
وی افزود:تخریب رایگان، جمع آوری انشعاب‌های برق، آب و گاز، تخفیف در پروانه‌های ساختمانی و ضمانت زنجیره‌ای از دیگر خدمات ارائه شده برای احیای بافت فرسوده شهر گچساران است.
طرح احیای بافت فرسوده شهر گچساران که سال ۱۳۸۷ تصویب شده بود چند سال به دلیل نبود اعتبار راکد بود اما در دولت یازدهم عملیات اجرایی آن آغاز شد.
۲۵ هزار نفر در واحدهای مسکونی بافت فرسوده شهر گچساران ساکن هستند که آسیب‌های فرهنگی و خطر حوادث طبیعی و انسان‌ساز آنها را تهدید می‌کند و این طرح فرصتی برای کاهش این آسیب‌هاست.
شهر گچساران مرکز شهرستان نفت‌خیز گچساران با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۵۷ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس