۲۰:۱۰:۳۸ - جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷
قیمت مرغ در کهگیلویه و بویراحمد به ۱۴ هزار تومان رسید!
قیمت مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی به ۱۴ هزار تومان رسیده که مسئولان و متولیان امر اعلام کرده‌اند فروش هر کیلو مرغ بیش از ۱۰ هزار تومان تخلف است.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   قیمت مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی به ۱۴ هزار تومان رسیده که مسئولان […]

قیمت مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی به ۱۴ هزار تومان رسیده که مسئولان و متولیان امر اعلام کرده‌اند فروش هر کیلو مرغ بیش از ۱۰ هزار تومان تخلف است. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   قیمت مرغ در استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی به ۱۴ هزار تومان رسیده که مسئولان و متولیان امر اعلام کرده‌اند فروش هر کیلو مرغ بیش از ۱۰ هزار تومان تخلف است.

 اوایل دی ماه امسال ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل و قیمت مرغ زنده را ۷ هزار تومان و مرغ گرم را ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تصویب و اعلام کرد ولی در کمتر از ۲۴ ساعت این مصوبه به فراموشی سپرده شد و به یکباره مرغ پر کشید.

بررسی‌های خبرنگاران در شهرهای مختلف استان حکایت از فروش هر کیلو مرغ گرم در یاسوج با قیمت ۱۳ هزار و ۶۰۰ تومان و در برخی مناطق تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان دارد، موضوعی که برای مسئولان و متولیان امر نظارت بر بازار اهمیتی نداشته ولی همچنان بر گرده مردم سنگینی می‌کند.

قیمت مرغ گرم در کهگیلویه و بویراحمد در حالی روند افزایشی دارد که سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور اعلام کرده است” فروش مرغ گرانتر از ۱۰ هزار تومان تخلف است”.

سید یاسر رایگانی با تاکید بر اینکه  فروش مرغ گرانتر از کیلویی ۱۰ هزار تومان تخلف است، می‌گوید: فروش هر کالایی بیش از مصوبه ستاد تنظیم بازار تخلف است.

وی افزود: متخلفان بار اول جریمه می‌شوند اما در صورت تکرار پلمب واحد صنفی، مسدود شدن حساب و تعطیل شدن در انتظار متخلفان است.

این در حالی بوده که نظارت در کهگیلویه و بویراحمد و ایجاد اهرم‌های بازدارنده به فراموشی سپرده شده زیرا در اینجا هر کس برای خود قیچی و دوخت می‌کند و بازار متولی خاصی ندارد.

زهرا می‌گوید: باورتان می‌شود یک کیلو و نیم پای مرغ ۳ شب پیش گرفتم و موقع حساب ۲۰ هزار تومان پرداخت کردم که بعد از آن پشیمان شدم ولی دیگر نتوانستم پس‌شان دهم.

دیگر شهروند یاسوجی می‌گوید: روزانه شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم به گونه‌ای که کم کم با توجه به وضعیت ناچیز درآمدی باید با مرغ نیز خداحافظی کنیم.

با وجود پیگیری‌های مکرر، داریوش دیودیده رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی نظارت بر بازار حاضر به پاسخگویی نشد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس