۱:۲۱:۴۳ - سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
باید با فکر بکر و کار نو بساط فقر برچیده شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش کنیم امروز کارمان متفاوت و برتر از فردا باشد تا به روزمره گی و روزمرگی کشیده نشویم و با فکر بکر و کار نو و جدید بساط فقر برچیده شود.      سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: […]

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش کنیم امروز کارمان متفاوت و برتر از فردا باشد تا به روزمره گی و روزمرگی کشیده نشویم و با فکر بکر و کار نو و جدید بساط فقر برچیده شود. 

  

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش کنیم امروز کارمان متفاوت و برتر از فردا باشد تا به روزمره گی و روزمرگی کشیده نشویم و با فکر بکر و کار نو و جدید بساط فقر برچیده شود. 

 آیت‌الله ملک حسینی در دیدار مدیرکل و جمعی از امدادگران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هرکس در مسیر خدمت به برادر خویش باشد و نیازهای او را برطرف کند موردحمایت خداوند است، افزود: غنی می‌کنید، خدا شما را غنی می‌کند؛ آبرو، نشاط، نان و هرچه را که به دیگران بدهید خداوند در مسیر زندگی به شما عطا می‌کند. 

وی اظهارکرد: ان شاءالله شرایط کار فراهم شود تا مردم با تلاش و کوشش خود به غنایی برسند و بی‌نیاز شوند و نیازی به خدمات نهادهای حمایتی نباشد. 

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سیاست‌ها و فعالیت‌ها هرچقدر غنی و به‌روز باشند در مقابل نیازمندی‌ها کم است، خاطرنشان کرد: کمیته امداد باید با مشارکت بیشتر خیریه‌ها بتواند نیازمندی‌ها را برطرف کند و در این خصوص لازم است حداقل هر شش ماهی یک مؤسسه خیریه به کمک این نهاد بیاید تا کمک‌ها شتاب بیشتری بگیرد. 

آیت‌الله ملک حسینی با اشاره به خدمات اشتغال کمیته امداد تصریح کرد: زمانی که دولت اعلام کرد برای یک شغل پایدار جهت توانمندی ۱۵۰میلیون تومان نیاز است کمیته امداد با ۱۵میلیون تومان این کار را انجام داد و موفقیت‌های زیادی در این زمینه به دست آمد هر چند شکست‌هایی هم وجود داشت. 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با ابراز خرسندی از تحت حمایت قرار گرفتن مجدد افرادی که به‌واسطه خودکفایی از حمایت این نهاد خارج‌شده و مجدداً دچار مشکل شده بودند، ادامه داد: بعضی مواقع با حداقل‌ها می‌توان خیلی کارها انجام داد. 

آیت‌الله ملک حسینی با اشاره به اینکه باید به سمت تعاونی‌ها رفت تا با ایجاد کارگاه، سوله و صنایع تبدیلی کاری انجام داد، عنوان کرد: تلاش کنیم امروز کارمان متفاوت و برتر از فردا باشد تا به روزمره گی و روزمرگی کشیده نشویم و با فکر بکر و کار نو بساط فقر برچیده شود. 

وی خطاب به امدادگران یادآورشد: هر جا که در کار خود نظارت داشتید ۸۵ درصد کار موفقیت‌آمیز بوده و هر جا که طرحی باشکست مواجه شده  قطعاً نظارت کمتر بوده است. 

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: امدادگران باید ضمن تقویت عزت‌نفس خود با آموزش‌های فرهنگی عزت‌نفس را در خانواده‌ها بالا ببرند که افراد از تحت حمایت قرارگرفتن خوشحال نشوند و به تحت حمایت بودن خود افتخار نکنند و برای بیرون رفتن از این وضعیت تلاش کنند.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه شرایط فرهنگی و اقتصادی خانواده‌ها فرق می‌کند، افراد متفاوت‌اند و مساوات گاهی بدترین ظلم است، بیان کرد: باید در ادارات تبعیض به حداقل برسد، تفاوت فقیر و فقیرتر مشخص و مستمندان واقعی از حمایت بهتری برخوردار شوند. 

وی بابیان اینکه انفاق و صدقه باید با مهر و محبت باشد، کارکنان را به تکریم بیشتر مراجعین توصیه کرد و گفت: وقتی کسی به حرف نیازمند گوش می‌دهد دلش گرم و حس امید در او زنده می‌شود.

وارد شدن ۱۳هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد استان 

همچنین قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این نهاد در حال حاضر به ۴۰ هزار خانوار خدمت‌رسانی می‌کند گفت: به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه در آبان ماه سال جاری ۱۳ هزار خانوار جدید به چرخه حمایتی این نهاد وارد شدند. 

وی افزود: از ابتدای تأسیس این نهاد تاکنون ۷۷۶۰ مسکن برای مددجویان احداث و خریداری‌شده و ۴۰ هزار مورد خدمات عمرانی در زمینه تعمیرات به نیازمندان ارائه‌شده است. 

مبشری با اشاره به اینکه در ۳۹ ساله انقلاب ۳۱۵ میلیارد تومان مستمری به مددجویان پرداخت‌شده است، اظهارکرد: تاکنون ۳۰ هزار و ۷۵۸ طرح اشتغال بااعتبار ۱۹۰ میلیارد تومان برای مددجویان و اقشار نیازمند اجراشده و از محل اجرای این طرح‌ها ۱۰ هزار خانوار به خودکفایی رسیده و چرخه حمایت این نهاد خارج‌شده‌اند. 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت وام قرض‌الحسنه کارگشایی از محل اعتبارات کمیته امداد را از دیگر برنامه‌های این نهاد عنوان و خاطرنشان کرد: در ۳۹ سال گذشته به مددجویان و افراد نیازمند ۸۴ هزار و ۱۸۸ مورد تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی بااعتبار ۶۳ میلیارد و ۶۹۸ میلیون تومان پرداخت‌شده است. 

مبشری پرداخت ۴۶ هزار و ۷۴۶ مورد جهیزیه و کمک‌هزینه ازدواج، بیمه اجتماعی ۱۱ هزار و ۲۰۷ نفر، بیمه درمانی ۱۰ هزار و ۸۰۸ نفر، پرداخت کمک‌هزینه به ۱۲ هزار دانش‌آموز و دانشجو و پرداخت خدمات موردی به ۷۲ هزار و ۴۱۸ نفر را از دیگر اقدامات ۳۹ ساله این نهاد برشمرد. 

وی اضافه کرد: امید است با همراهی همه مسئولان و راهنمایی و حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در استان و به یاری خدا بتوانیم خدمات بهتر و شایسته‌تری به نیازمندان ارائه دهیم. 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس