۱:۲۷:۲۸ - پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
پروژه پاتاوه – دهدشت به دلیل کمبود اعتبار در حال تعطیل شدن است.
سرپرست فرمانداری کهگیلویه با بیان اینکه وضعیت جاده‌های شهری و روستایی شهرستان کهگیلویه بسیار نامناسب است، گفت: جاده پاتاوه – دهدشت به دلیل کمبود اعتبار در حال تعطیل شدن است. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   سرپرست فرمانداری کهگیلویه با بیان اینکه وضعیت جاده‌های شهری و روستایی شهرستان کهگیلویه بسیار نامناسب است، گفت: جاده پاتاوه […]

سرپرست فرمانداری کهگیلویه با بیان اینکه وضعیت جاده‌های شهری و روستایی شهرستان کهگیلویه بسیار نامناسب است، گفت: جاده پاتاوه – دهدشت به دلیل کمبود اعتبار در حال تعطیل شدن است.سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   سرپرست فرمانداری کهگیلویه با بیان اینکه وضعیت جاده‌های شهری و روستایی شهرستان کهگیلویه بسیار نامناسب است، گفت: جاده پاتاوه – دهدشت به دلیل کمبود اعتبار در حال تعطیل شدن است.

 جعفر نیکبخت در جلسه شورای ادرای شهرستان کهگیلویه که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور در شهر دهدشت برگزار شد اظهار داشت: در این ۴۰ ساله پیروزی انقلاب همه امکانات و خدمات بسیج شدند تا ایران اسلامی توسعه یابد و در این مسیر دولتمردان نقش پر رنگی داتشند.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که وجود دارد می‌توان در زمینه عدالت اجتماعی و پیشرفت و توسعه اقتصادی گام‌های موثری برداشت اما در این بین مناطق توسعه نیافته و کمتر توسعه یافته نیازمند توجه جدی و ویژه‌ای هستند.

وی افزود: عدالت اجتماعی و اقتصادی ایجاب می‌کند که این مناطق به صورت ویژه دیده شوند تا غبار محرومیت از سیمای این شهرستان زدوده شود.

نیکبخت با بیان اینکه شهرستان کهگیلویه دارای ۴ شهر ۴ بخش و ۴۴۹ روستا و جمعیت بیش از ۱۳۱ هزار نفر دارد که دارای ظرفیت‌ها و پتانسل‌های بسیار خوبی در زمینه کشاورزی، دامپروری و صنعتی است، تصریح کرد: برای بالفعل نمودن این پتانسل‌ها نیازمند توجه ویژه و اساسی نهادها و سازمان‌های بالادستی هستیم.

وی به مشکلات شهرستان در حوزه کشاورزی اشاره کرد و افزود: در سطح شهرستان کهگیلویه حدود ۴۷ هزار هکتار زمین دیم داریم و با توجه به کاهش نزولات آسمانی وضعیت کشاورزی خوبی نداریم و کشاورزان مجبور به مهاجرت هستند.

نیکبخت به کمبود اعتبار پروژه‌های اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و گفت: شرکت سیمان و پتروشیمی شهر دهدشت به تزریق اعتبار توجه جدی برای اتمام این پروژه‌ها نیازمند است.

وی وضعیت اشتغالزایی در شهرستان را نامناسب دانست و افزود: چون بستر اشتغالزایی در این شهرستان مهیا نیست نیازمند ایجاد کارگاه‌های زودبازده و طرح‌های کشاورزی و دامپروری هستیم.

نیکبخت ادامه داد: بروکراسی حاکم بر نظام بانکی کشور و به ویژه شهرستان کهگیلویه مانع جذب اعتبارات اشتغالزایی می‌شود از شما می‌خواهم که در این زمینه توجه جدی داشته باشید.

وی عنوان کرد: فضاهای گردشگری بسیار خوبی ما در سطح شهرستان کهگیلویه داریم که نیاز به تامین اعتبار و بهسازی این مناطق است که هم از نظر اقتصادی و هم اشتغالزایی بسیار حائز اهمیت هستند.

سرپرست فرمانداری کهگیلویه با بیان اینکه پروژه‌های آبرسانی به چهار شهر نیاز به تزریق اعتبار دارد، افزود: با توجه به اینکه شرایط کشور تغییر کرده اعتبارت اولیه جوابگوی این پروژه نیست.

نیکبخت با بیان اینکه وضعیت جاده‌های شهری و روستایی شهرستان کهگیلویه بسیار نامناسب است، گفت: جاده پاتاوه – دهدشت به دلیل کمبود اعتبار در حال تعطیل شدن است.

وی با بیان اینکه سرانه فضاهای آموزشی، ورزشی و مذهبی شهرستان کهگیلویه پایین است، خاطرنشان کرد: فضاهای موجود به دلیل کمبود اعتبار در حال تعطیلی هستند و سیمای شهر و پروژه فاضلاب شهر دهدشت نیازمند توجه جدی است.

نیکبخت با اشاره به کمبود امکانات به خصوص در بخش حوادث، گفت: ماشین آتش نشانی شهر دهدشت فرسوده است و اگر در سطح شهر آتش سوزی رخ دهد قادر به اطفاء حریق نیستیم.

وی با بیان اینکه شهرستان کهگیلویه قطب دامپروری استان است و گاوداری‌های صنعتی بزرگی در این شهرستان داریم نیاز به احداث کارخانه شیر و لبنیات است، تصریح کرد: احداث کشتارگاه صنعتی طیور در سطح شهرستان کهگیلویه ضروری است.

نیکبخت با بیان اینکه جاده‌های بین مزارع و توسعه باغات نیاز به توجه ویژه‌ای دارد چون منبع دارد بیشتر مردم این شهرستان کشاورزی است، گفت: احداث و تکمیل سد تنگ سپو و چندین سد تغذیه‌ای در این شهرستان و همچنین تکمیل پمپ آب کشاورزی و تامین آب دلی نعمت الهی و اسفندان که آب بیش از بیش از یک هزار هکتار تامین می‌کند نیاز به اعتبار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس