۲:۳۵:۲۶ - پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
بارش باران در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اواخر وقت فردا با ورود سامانه بارشی به جو استان، ناپایداری هایی به صورت بارش باران، گاهی رعد و برق در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما پیش بینی می شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اواخر […]

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اواخر وقت فردا با ورود سامانه بارشی به جو استان، ناپایداری هایی به صورت بارش باران، گاهی رعد و برق در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما پیش بینی می شود. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: اواخر وقت فردا با ورود سامانه بارشی به جو استان، ناپایداری هایی به صورت بارش باران، گاهی رعد و برق در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما پیش بینی می شود.

ولی بهره مند اظهار داشت: وضعیت کلی هوا در مناطق سردسیری و گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری، از اواخر وقت در برخی نقاط بارش باران و وزش باد خواهد بود.
وی افزود: وضعیت کلی هوا در این مناطق روز جمعه بصورت ابری همراه با بارش باران، در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس آخرین پیش بینی های فصلی، بارندگی ها در دی ماه از هفته دوم دی تا اوایل بهمن بارش در استان بیش از نرمال بلند مدت خواهد بود.
وی تصریح کرد: در ماه بهمن بارش در حد نرمال، در ماه اسفند بارش در استان کمتر از نرمال، در فروردین بارش بیش از نرمال پیش بینی شده است.
بهره مند با بیان اینکه احتمال تغییرات جوی وجود دارد افزود: اداره کل هواشناسی استان به صورت روزانه نقشه های آینده را رصد کرده و درصورت هرگونه تغییر اطلاع رسانی می شود.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت ایران را دارد.
استان ۷۱۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد دارای ۲ منطقه گرمسیری و سردسیری و پنج ایستگاه هواشناسی است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس