۲۰:۲۰:۴۹ - پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷
۲ نفر در سد چیتاب بویراحمد غرق شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ نفر در سد چیتاب نقارخانه واقع در شهرستان بویراحمد غرق شدند و جان خود را از دست دادند.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ نفر در سد چیتاب نقارخانه واقع […]

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ نفر در سد چیتاب نقارخانه واقع در شهرستان بویراحمد غرق شدند و جان خود را از دست دادند. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:    رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ نفر در سد چیتاب نقارخانه واقع در شهرستان بویراحمد غرق شدند و جان خود را از دست دادند.

جلال پوران فرد  اظهار داشت: این غرق شدگی ظهر امروز در چیتاب سد جوزار در ساعت ۱۲ و ۲۹ دقیقه به اورژانس ۱۱۵ گزارش شد و ۲ نفر جان خود را از دست دادند. 
وی افزود: با اعلام این خبر بلافاصله ۲ دستگاه آمبولانس از پایگاه ۱۱۵ جاده‌ای پاتاوه و دشت بازار به منطقه حادثه اعزام شد. 
پوران فرد با بیان اینکه در همان دقایق ابتدایی به اورژانس گزارش سه نفر غرق شدگی داده شده بود، بیان کرد: بنا به اطلاعات کسب شده یک نفر به علت مهارت شنا، جان خود را نجات داد ولی دو نفر دیگر غرق شدند. 
وی تصریح کرد: با تلاش نیروهای امدادی و غواصان، دو نفر غرق شده بعد از ساعت ها از آب بیرون آورده شدند ولی تلاش پرسنل اورژانس جهت احیای این غرق شدگان بی نتیجه ماند 
استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۵ با تعداد ۱۲ فوتی در اثر غرق شدگی در رتبه ششم کشوری بر حسب جمعیت به ازای هر صد هزار نفر بعد از استان‌های گیلان، مازندران، خوزستان، لرستان و ایلام قرار گرفت. 
در سال ۹۴ تعداد ۱۳ نفر به دلیل غرق شدن در رودخانه‌ها و آبگیرهای این استان جان باختند. 
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۶۶ رودخانه دائمی و فصلی یکی از استان‌های آسیب پذیر در زمینه غرق شدگی است. 
این استان با وجود آنکه فاقد خط ساحلی و دریایی است اما در آمار غرق شدگی رتبه بالایی در کشور دارد. 
وجود دریاچه و سدهای کوثر، مارون و بیش از ۱۰ رودخانه پرآب، کانون پرمخاطره‌ای برای سلامت جوانان کهگیلویه و بویراحمد در فصل گرماست. 
در سه سال اخیر در مجموع حدود ۳۰ نفر در رودخانه‌ها و آبگیرهای استان به دلیل غرق شدگی جان باختند. 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس