۰:۴۶:۵۶ - سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
۶۸۰ کودک بازمانده از تحصیل در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۶۸۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان خبر داد و گفت: ۱۸۰ نفر از این کودکان امسال تحت پوشش تحصیلی قرار گرفتند.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:    مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۶۸۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان خبر […]

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۶۸۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان خبر داد و گفت: ۱۸۰ نفر از این کودکان امسال تحت پوشش تحصیلی قرار گرفتند.680 کودک بازمانده از تحصیل در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:    مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی ۶۸۰ کودک بازمانده از تحصیل در استان خبر داد و گفت: ۱۸۰ نفر از این کودکان امسال تحت پوشش تحصیلی قرار گرفتند.

 هادی زارع‌پور ظهر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه انسداد مبادی بی‌سوادی یکی از راهکارهای ریشه‌کن کردن بحث بی‌سوادی است، اظهار داشت: در این راستا باید بستر لازم برای تحصیل همه کسانی که در سن تعلیم هستند را فراهم کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: سال گذشته ۱۵ مدرسه یک دانش‌آموزی در سطح استان داشتیم و تلاش کردیم که حتی یک دانش‌آموز هم از تحصیل باز نماند.

زارع‌پور با بیان اینکه هم‌اکنون پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی استان ۹۸٫۸۲ درصد است، گفت: ۶۸۰ کودک بازمانده از تحصیل در سطح استان شناسایی شده است که اکثر این کودکان در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند.

وی عنوان کرد: از ۶۸۰ کودک شناسایی شده امسال ۱۸۰ نفر شامل ۸۳ دختر و ۹۷ پسر تحت پوشش تحصیلی قرار گرفتند و ۵۰۰ کودک دیگر شامل ۲۵۰ دختر و ۲۵۰ پسر هنوز تحت پوشش قرار نگرفته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورتیکه بستر لازم برای پوشش تحصیلی این کودکان را فراهم کنیم، می‌توانیم پوشش تحصیلی استان را به ۱۰۰ درصد نزدیک کنیم.

زارع‌پور با بیان اینکه عدم بازگشت تعدادی از دانش‌آموزان تارک و بازمانده از تحصیل به چرخه آموزش علل متعددی دارد، عنوان کرد: بیماری صعب‌العلاج کودک، مشکلات جسمی و حرکتی، اختلالات ذهنی کودک، کودک بدسرپرست، مهاجرت یا انتقال به استان‌های دیگر، ازدواج زودهنگام و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها و اشتغال کودکان از مهم‌ترین این علل است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس