۱۴:۱۱:۳۱ - پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
پیشنهاد جالب استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج‌
 استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج پیشنهاد داد تا ۴ نفر از ۱۸۰۰ پیمانکار هم استانی با هزینه میلیاردی یک هواپیما اجاره کنند.   سیمای زاگرس به نقل از  تسنیم:   استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج پیشنهاد داد تا ۴ نفر از ۱۸۰۰ پیمانکار هم استانی با هزینه میلیاردی […]

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج پیشنهاد داد تا ۴ نفر از ۱۸۰۰ پیمانکار هم استانی با هزینه میلیاردی یک هواپیما اجاره کنند.پیشنهاد جالب استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج‌

 

سیمای زاگرس به نقل از  تسنیم:   استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای برقراری پروازهای فرودگاه یاسوج پیشنهاد داد تا ۴ نفر از ۱۸۰۰ پیمانکار هم استانی با هزینه میلیاردی یک هواپیما اجاره کنند.

 ۲۹ بهمن ماه سال گذشته هوایپمای ATR “تهران -یاسوج” در نزدیکی‌های فرودگاه یاسوج و درست در ارتفاعات ۴ هزار متری دنا از صفحه رادار خارج شد و بعد از گذشت ساعتی سقوط هواپیمای آسمان به صورت رسمی از طریق رسانه‌ها اعلام شد.

بعد از سقوط هواپیما، فرودگاه یاسوج از رونق افتاده و دیگر در آسمان پایتخت ایران هواپیمایی به پرواز در نمی‌آید و راه اندازی راه هوایی در این دیار تنها در حد شعار و مصاحبه‌های شعار مسئولان خلاصه شده است

۱۶ اردیبهشت ماه امسال بود که نخستین هواپیما بعد از سقوط هواپیمای ATR آسمان در فرودگاه یاسوج به زمین نشست و قرار شد دیگر هواپیمای امبرائر شرکت آتا میهمان فرودگاه یاسوج باشد ولی طولی نکشید که امبرائر به بهانه تحریم‌ها و کادر پروازی خارجی نیز برای همیشه رفت.

در اینکه توسعه راه‌ها اعم از هوایی، ریلی و زمینی عامل اصلی توسعه است شکی نیست زیرا سرمایه گذاری بدون وجود این مهم امکان پذیر نیست و با این روند که مدیران استانی در پیش گرفته‌ و تنها به شعار بسنده کرده‌اند باید با دنده عقب به سوی توسعه حرکت کرد.

حکایت سخنان امروز علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در  نشست گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی جالب بوده جایی که دیگر احمدی از دولت مایوس شده و دست به دامن ۴ پیمانکار پول دار می‌شود تا یک هواپیما اجاره کنند.

وی با تاکید بر اینکه نامگذاری پایتخت طبیعت ایران برای یاسوج بدون توجه به زیرساخت‌ها حرف زدن خالی است، افزود: استان ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری و جذب گردشگری دارد به شرط اینکه متولیان امر عزم جدی داشته باشند.

احمدی خواسار توجه به بحث ماندگاری گردشگران شد و بیان کرد: به طور حتم گردشگران مقصدهای را برای گردشگری انتخاب می‌کنند که دارای مسافرت آسان و بدون دردسر به صورت هوایی باشد.

وی با تاکید بر اینکه راه‌های ارتباطی این استان اعم از هوایی، زمینی و ریلی وضعیت مناسبی ندارند، ادامه داد: داشتن طبیعت زیبا و بکر بدون زیرساخت‌ها نمی‌تواند نقشی در توسعه و اقتصاد استان داشته باشد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس