۱:۰۰:۴۴ - چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
سی و هفتمین یادواره سردار شهید سید عینعلی مهدی‌ نیا
سی و هفتمین یادواره شهادت سردار رشید اسلام پاسدار شهید سیدعینعلی مهدی نیا در یاسوج برگزار شد. وی از نخستین افرادی بود که در کهگیلویه و بویراحمد عضو سپاه پاسداران شد و از موسسان سپاه استان بود.                 . سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:   سی و هفتمین یادواره […]

سی و هفتمین یادواره شهادت سردار رشید اسلام پاسدار شهید سیدعینعلی مهدی نیا در یاسوج برگزار شد. وی از نخستین افرادی بود که در کهگیلویه و بویراحمد عضو سپاه پاسداران شد و از موسسان سپاه استان بود.سی و هفتمین یادواره سردار شهید سید عینعلی مهدی نیا

 

 

 

 

 

 

 

 

.

سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:   سی و هفتمین یادواره شهادت سردار رشید اسلام پاسدار شهید سیدعینعلی مهدی نیا در یاسوج برگزار شد.

 شهید مهدی نیا در سال۱۳۳۶ در روستایرودشتی سادات محمودی بویراحمد دیده به جهان گشود.

بر اساس این گزارش وی از نخستین افرادی بود که در کهگیلویه و بویراحمد عضو سپاه پاسداران شد و از موسسان سپاه استان بود.
شهید مهدی نیا فرمانده یکی از گروهان های عملیاتی بود و در چندین عملیات در دوران دفاع مقدس شرکت کرد و در آخرین نبرد خود علیه دشمنان بعثی در عملیات طریق القدس یا آزادسازی بستان در سال ۱۳۶۰ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سرهنگ بهمن یار فرمانده سپاه عشایری استان گفت: به منظور گرامیداشت فرهنگ شهادت و آشنایی نسل جدید با حماسه سازی های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس یادواره شهدا را برگزار می کنیم.
وی افزود: امروز سی و هفتمین یادواره سیدعینعلی مهدی‌نیا را برگزار کردیم و بر خود لازم دانستیم که به معرفی این شهید ارزشمند بپردازیم.
سرهنگ بهمن یار گفت: تاکنون ۱۴یادواره شهدا را در استان برگزار کردیم و بنا داریم تا پایان سال ۴ یادواره حوزه مقاومت، ۶یادواره آبروی محله و یک یادواره بزرگ شهدای عشایر استان را نیز برگزار کنیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس