۲۲:۰۶:۱۸ - چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
اعتبار بیمارستان تخصصی کهگیلویه و بویراحمد معطل زمین!
در صورت اختصاص نیافتن زمین اعتبار ۵ میلیارد تومانی بیمارستان تخصصی کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی کهگیلویه و بویراحمد برگشت خواهد خورد.                 . سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  مدیرعامل موسسه محکم کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت اختصاص نیافتن زمین اعتبار ۵ میلیارد تومانی بیمارستان تخصصی کودکان […]

در صورت اختصاص نیافتن زمین اعتبار ۵ میلیارد تومانی بیمارستان تخصصی کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی کهگیلویه و بویراحمد برگشت خواهد خورد.


اعتبار بیمارستان تخصصی کهگیلویه و بویراحمد معطل زمین

 

 

 

 

 

 

 

 

.

سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  مدیرعامل موسسه محکم کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت اختصاص نیافتن زمین اعتبار ۵ میلیارد تومانی بیمارستان تخصصی کودکان با ناهنجاری‌های مادرزادی کهگیلویه و بویراحمد برگشت خواهد خورد.

مدیرعامل موسسه حمایت از کودکان با ناهنجاری های مادرزادی (محکم) استان گفت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی تخصصی برای کودکان با ناهنجاری های مادرزادی در انتظار زمین است.
فاضل عباسی در نشست کمیته بیماران خاص استان افزود: در صورت نبود زمین، اعتبار ۵ میلیارد تومانی بیمارستان ۳۲ تختخوابی تخصصی برای کودکان با ناهنجاری های مادرزادی برگشت می خورد.
وی با بیان اینکه طبق قرار این بیمارستان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ساخته  می شود ادامه داد: در نشستی مقرر شده بود منابع طبیعی و شورای شهر هم برای اختصاص زمین همکاری کنند که تاکنون این موضوع عملی نشده است.
مدیرعامل موسسه محکم استان اضافه کرد: از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی انتظار است برای ایجاد بخش جراحی اطفال در استان اقدامات لازم را انجام دهند.
عباسی با اشاره به آغاز فعالیت موسسه محکم از اسفند ماه سال ۹۵ در استان گفت: تاکنون ۱۷۶۴ نفر بیمار با ناهنجاری های مادرزادی در این موسسه پذیرش و نام نویسی شدند که از این تعداد ۳۸۴ نفر در شهرهای تهران، شیراز و اهواز بستری و درمان شدند.
وی افزود: در سال گذشته ۴۶۰ میلیون تومان و از ابتدای سالجاری تاکنون ۳۵۴ مییلون تومان برای درمان و بستری این بیماران هزینه شده است.
عباسی ادامه داد: در مجموع ۳۵ نوع بیماری تحت پوشش این موسسه است که از جمله مهمترین آنها بیماری های لب شکری، شکاف کام و بیماری های قلبی و مغزی است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری هم در این جلسه گفت: کلینک بیماران خاص استان با همکاری خیرین سلامت در بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج ایجاد و راه اندازی می شود.
حجت الاسلام سید علی فتح میرمحمدی افزود: موسسات خیرین سلامت با همکاری فرمانداران در شهرهای گچساران و دهدشت ایجاد و راه اندازی می شود.
میرمحمدی با بیان اینکه در دهه ۸۰ حدود ۸۰۰ بیمار تالاسمی در استان وجود داشت اضافه کرد: با فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و انجام اقدامات پیشگیرانه هم اکنون این تعداد به ۳۳۵ بیمار کاهش یافته است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:انجمن های بیماران خاص و صعب العلاج می توانند در جهت فرهنگ سازی و پیشگیری نقش بسزایی داشته باشند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در این نشست گفت: ۷۰۰میلیون تومان در سال ۹۵، یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ و طی ۶ ماهه امسال ۷۵۰ میلیون تومان در زمینه داروهای بیماران خاص و صعب العلاج استان تخفیف داده ایم اما بیشتر این تخفیفات به ما پرداخت نشده است.
دکتر امام بخش قائدی افزود: اکثر مردم این استان فقیرند و بیماران خاص از تمکن مالی و بضاعت پایینی برخوردارند که لازم است دستگاههای متولی و موسسات خیریه در این زمینه همکاری بیش از پیش داشته باشند.
دکتر غلامعباس سبز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج هم گفت: مرکز پزشکی هسته ای استان قرار بود با همکاری بانک پارسیان ایجاد و راه اندازی شود اما با وجود ۱۰۰میلیون تومان هزینه در حد ستون‌های ساختمان مانده و می توانیم این مرکز را با همکاری مجمع خیرین سلامت به تکمیل و به بهره برداری برسانیم.
سالار جوکار، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه کلنیک بیماران خاص استان با ۵۰۰ متر زیر بنا ایجاد می شود گفت: یک میلیارد تومان برای این کلنیک پیش بینی شده که تاکنون اختصاص داده نشده است.
رابط پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: استان تاکنون نسبت به جمعیت رتبه دوم اهداء عضو کشور را دارد.
سینا سعیدی سوق افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون اعضای ۱۷ بیمار مرگ مغزی استان با رضایت خانواده هایشان اهداء شد که از این بیماران ۵۸ عضو برداشته و پیوند زده شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس