۰:۱۵:۰۱ - دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
دستگاه ها ملزم به ثبت تمامی معاملات در سامانه ستاد هستند.
بر اساس مصوبه هیات وزیران، دستگاه ها موظفند تمامی معاملات خود را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت«ستاد» انجام دهند.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران، دستگاه ها موظفند تمامی معاملات خود را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت«ستاد» انجام […]

بر اساس مصوبه هیات وزیران، دستگاه ها موظفند تمامی معاملات خود را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت«ستاد» انجام دهند. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس مصوبه هیات وزیران، دستگاه ها موظفند تمامی معاملات خود را از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت«ستاد» انجام دهند.

 حسن نوروزی روز یکشنبه در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان تاکید کرد: اگرچه میان قانون برنامه ششم و آیین نامه اجرایی عدم تطابق وجود دارد اما مصوبه هیات دولت باید ملاک و معیار عمل دستگاه ها باشد. 
وی افزود: دستگاه ها باید علاوه بر معاملات متوسط و بزرگ، معاملات کوچک (معاملات از ۲۵ میلیون ریال تا ۲۵۰ میلیون ریال) خود را نیز در سامانه ستاد ثبت کنند. 
در حالی مصوبه هیات وزیران تمامی بخش های دولتی و اشخاص حقیقی و شرکت های حقوقی که در حوزه های خرید، مناقصه و مزایده با بخش های دولتی فعالیت می کنند را ملزم به استفاده از سامانه ستاد کرده که بر اساس قانون برنامه ششم توسعه تنها معاملات متوسط و بزرگ مشمول ثبت در این سامانه هستند.
همچنین طبق قانون دستگاه ها از ابتدای برنامه ششم توسعه دو سال فرصت داشتند که زیرساختهای خود را برای پیوستن به این سامانه آماده کنند که در این نشست پایان دو سال اعلام شد. 


نوروزی یادآوری کرد: از این پس انجام هر معامله خارج از سامانه ستاد تخلف محسوب می شود و دستگاه های نظارتی اجازه ورود دارند. 
وی گفت :تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه ستاد نسبت به جلسه قبل از ۷۶ دستگاه به ۹۱ دستگاه رسیده است.
به گفته نوروزی در حال حاضر استان در استفاده از سامانه ستاد با ۲ پله ارتقا در جایگاه ۲۷ کشور قرار گرفته است.
هدف از راه‌اندازی سامانه ستاد، فرهنگ‌سازی برای استفاده از سامانه خدمات دولت الکترونیک، شفاف‌سازی مالی دستگاه ها، مبارزه با رانت و فساد و برقراری عدالت اجتماعی است که طبق قانون مسئولیت این سامانه بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس