۱۷:۰۰:۱۰ - یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷
۶۰ درصد کشتار دام یاسوج غیرمجاز انجام می شود!
کشتارگاه یاسوج ۲۲ میلیارد هزینه شده است اما ۶۰ درصد کشتار غیرمجاز کار و فعالیت این کشتارگاه کاهش داده است.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۰درصد کشتار دام شهر یاسوج به شکل غیر مجاز انجام می شود .   عبدالله بهمنش ظهر یکشنبه، یازدهم آذرماه در […]

کشتارگاه یاسوج ۲۲ میلیارد هزینه شده است اما ۶۰ درصد کشتار غیرمجاز کار و فعالیت این کشتارگاه کاهش داده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:   مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۶۰درصد کشتار دام شهر یاسوج به شکل غیر مجاز انجام می شود . 

 عبدالله بهمنش ظهر یکشنبه، یازدهم آذرماه در نشست ساماندهی کشتارگاه های استان، افزود: در راستای نظارت ها و پیشگیری از کشتار غیرمجاز،۲۰۰ پرونده تخلف  از سال ۹۵ تاکنون تشکیل و به مراجع قضایی معرفی شده است . 

وی با بیان اینکه کشتارگاه دام شهر یاسوج از جمله ۴ ‌کشتارگاه برتر کشور محسوب می شود، اظهار کرد: هزینه کرد بسیار بالایی در این حوزه انجام شده و از امکانات مناسبی بهره مند است . 

مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از ظرفیت این کشتارگاه استفاده شود و در گچساران نیز باید ساماندهی اصولی انجام شود . 

بهمنش بر تعامل و همکاری دستگاهی در راستای ساماندهی کشتارگاه‌ها و کشتار دام تاکید کرد.

۱۷ شهرداری استان باید به اوضاع کشتارگاه‌ها رسیدگی کنند

 عزیز فیلی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: مشکلات کشتارگاه گچساران رفع شود، ۱۵بهمن ماه از این کشتارگاه بازدید می‌کنیم.

وی در خصوص کشتارگاه یاسوج افزود: کشتارگاه یاسوج ۲۲ میلیارد هزینه شده است اما ۶۰ درصد کشتار غیرمجاز کار و فعالیت این کشتارگاه کاهش داده است.

فیلی از ساماندهی کشتارگاه های استان خبر داد و اظهار کرد: ارتقا، ساماندهی و کیفی سازی وضعیت کشتارگاه های استان مورد تاکید است . 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهبود و کیفی سازی فعالیت کشتارگاه‌های استان ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: باید در کشتارگاه گچساران تا ۱۵ بهمن اصلاح و اقدامات کیفی سازی انجام شود . 

فیلی با بیان اینکه  کشتارگاه های استان باید حداقل استاندارد سازی را داشته باشند، تصریح کرد: بحث کشتارگاه ها از اولویت‌های مهم است و این مهم به حوزه سلامت و بهداشت جامعه مربوط شده و باید اقدامات جدی انجام شود . 

وی از تشکیل کمیته ای با حضور دستگاه های متولی و حمایت انتظامی و قضایی خبر داد و بیان کرد: این کمیته موظف به شناسایی کشتار های غیر مجاز و پیگیری و برخورد قانونی با این موارد است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۷ شهرداری استان باید به اوضاع کشتارگاه‌ها رسیدگی کنند، اضافه کرد: گچساران بزرگترین کشتارگاه استان را دارد‌، روزانه ۴۰۰ لاشه کشتار می‌شود و نباید یک غفلت کوچک اصل بهداشت را به حاشیه ببرد . 

پرسه زدن خرس و سگ های ولگرد در اطراف کشتارگاه گچساران

 مسعود ظفری، شهردار گچساران گفت: در اطراف کشتارگاه گچساران خرس و سگ‌های ولگرد پرسه می‌زنند که این موضوع باعث ناامنی کارکنان شده است. 

وی بیان کرد: کشتارگاه گچساران مشکلات زیادی دارد که باید فکری برای مشکلات این کشتارگاه شود و اگر این وضعیت بهبود پیدا نکند کشتارگاه تعطیل شود بهتر است . 

برای شهرداران احداث پارک واجب است یا کشتارگاه ؟

سید حسین کاظمی، مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه این نشست گفت: مصوبات این کارگروه بازخورد مناسبی ندارد، شهرداران استان چگونه پارک می‌سازند، جدول درست می‌کنند اما به کشتارگاه‌ها رسیدگی نمی‌کنند . 

وی افزود: ایجاد کشتارگاه هم جز وظایف شهرداران است چرا که با سلامت مردم سر و کار دارد، برای شهرداران ما احداث پارک واجب است یا کشتارگاه ؟

کاظمی اظهارکرد: مگر ما نمی‌دانیم در شهرداری‌ها چه خبر است؟ از نیروی مازاد در شهرداری‌ها با خبر هستیم در برخی شهرداری ها ۴۰۰ نیروی غیر متخصص مازاد بر چارت دارند . 

کشتار تنها ۶۰ دام کشتارگاه یاسوج بعلت کشتار غیرمجاز!

جمشید نیکزاد، مدیرعامل مجتمع صنعتی کشتارگاه یاسوج با بیان اینکه اشتباه کردم که کشتارگاه یاسوج را خریده ام، افزود: ما بخش خصوصی هستیم شرکت پشتیانی امور دام برای حل مشکلات ما همکاری نکرد . 

وی افزود: ظرفیت اسمی کشتارگاه یاسوج روزانه ۱۴۰۰ دام سبک و ۱۲۰ دام سنگین است اما در حال حاضر کشتار ۶۰ راس دام داریم که جوابگوی حقوق ۸۰ نفر کارگر این کشتارگاه نیست . 

نیکزاد اظهار کرد: مشکل کشتارگاه یاسوج، بهداشتی، تجهیزات و امکانات نیست بلکه کشتار غیرمجاز دام در مناطقی از جمله “دشتروم”، “دارشاهی”، “مادوان” و “تنگاری” که چندین برابر ظرفیت کشتارگاه کشتار دارند و برای ما مشکل ایجاد کرده اند . 

وی تصریح کرد: با افرادی که در این مناطق کشتار غیرمجاز داشتند صحبت کردیم که کشتار آنها در کشتارگاه‌ها انجام شود و اما آنها ۶۰ درصد هزینه کشتار را پرداخت کنند و هزینه انتقال هم رایگان است اما موافقت نکردند که امیدوارم مسئولان استان در این زمینه با ما همکاری کنند . 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس