۱۴:۴۸:۱۱ - یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷
جاده گردنه بیژن تا بهار ۹۸ مسدود است.
جاده برف گیر گردنه بیژن در شهرستان دنا از توابع این استان به سبب بارش شدید برف تا بهار ۹۸ مسدود است. محور سی‌سخت به پادنا در محدوده گردنه بیژن، مرز مشترک بین استان کهگیلویه و بویراحمد و استان اصفهان بوده که به سبب ناایمن بودن، تردد در آن از سوی هر ۲ استان مسدود اعلام […]

جاده برف گیر گردنه بیژن در شهرستان دنا از توابع این استان به سبب بارش شدید برف تا بهار ۹۸ مسدود است. محور سی‌سخت به پادنا در محدوده گردنه بیژن، مرز مشترک بین استان کهگیلویه و بویراحمد و استان اصفهان بوده که به سبب ناایمن بودن، تردد در آن از سوی هر ۲ استان مسدود اعلام شده است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: جاده برف گیر گردنه بیژن در شهرستان دنا از توابع این استان به سبب بارش شدید برف تا بهار ۹۸ مسدود است.

علی خوان‌پایه اظهار داشت: محور برف گیر سی‌سخت به پادنا در شهرستان سمیرم به دلیل بارش برف شدید مسدود شده و این نقطه در محل گردنه بیژن مرتفع‌ترین نقطه تردد خودرو در جنوب کشور است.
وی افزود: محور سی‌سخت به پادنا در محدوده گردنه بیژن، مرز مشترک بین استان کهگیلویه و بویراحمد و استان اصفهان بوده که به سبب ناایمن بودن، تردد در آن از سوی هر ۲ استان مسدود اعلام شده است.
خوان پایه گفت: بازگشایی گردنه بیژن به تصمیم هر ۲ استان بستگی دارد و هنوز تصمیمی بر بازگشایی آن در زمستان گرفته نشده زیرا که ارتفاع این محور ۳ هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریا بالاتر و بسیار ناایمن است.
طول این جاده در محدوده استان کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۵ کیلومتر است.
گردنه بیژن، منطقه‌ای سخت گذر در مسیر بین استانی و روستای نورآباد از توابع پادنای سمیرم هر ساله با بارش برف بیش از ۶ ماه مسدود می‌شود.
ارتفاع برف در گردنه بیژن در زمستان به چند متر می رسد.
سی سخت مرکز شهرستان ذنا در دامنه های کوه دنا، سردترین شهر کهگیلویه و بویراحمد است. 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس