۹:۳۱:۴۲ - یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷
بسترهای مخابراتی مورد نیاز هواشناسی در کهگیلویه و بویراحمد ناقص است.
مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسترهای مخابراتی مورد نیاز در زمینه پیش بینی دقیق هواشناسی در استان ناقص است.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسترهای مخابراتی مورد نیاز در زمینه پیش بینی دقیق هواشناسی در استان ناقص است. رضا کاکاوند  اظهار داشت: اطلاعات هواشناسی استان به‌روز […]

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسترهای مخابراتی مورد نیاز در زمینه پیش بینی دقیق هواشناسی در استان ناقص است.بسترهای مخابراتی مورد نیاز هواشناسی در کهگیلویه و بویراحمد ناقص است

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بسترهای مخابراتی مورد نیاز در زمینه پیش بینی دقیق هواشناسی در استان ناقص است.

رضا کاکاوند  اظهار داشت: اطلاعات هواشناسی استان به‌روز بوده و قوی‌ترین شبکه پایش و پیش‌بینی را داریم ولی شاید در بسترهای مخابراتی نواقصی باشد.

وی با بیان اینکه به صورت شبانه روزی اطلاعات مورد نیاز برای پیش‌بینی درست و دقیق را جمع‌آوری می‌کنیم، عنوان کرد: ۸۵ ایستگاه باران‌سنجی در مناطق مختلف استان و یک ایستگاه کشاورزی واقع در منطقه امامزاده جعفر گچساران داریم.

کاکاوند با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های مخابراتی در این استان نامطلوب است، ابراز کرد: در صورت نبود زیرساخت‌های لازم اطلاعات ایستگاه‌ها به موقع نمی‌رسد و به همین دلیل امکان دارد برخی مواقع گپ آماری داشته باشیم.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این استان مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی مقیاسشان نسبت به محدوده جغرافیایی بیشتر بوده و به همین دلیل دقت پیش‌بینی در برخی مواقع پایین می‌آید.

کاکاوند با اشاره به طراحی سامانه کشاورزی(تحک) توسط سازمان هواشناسی ادامه داد: در این سامانه کشاورزان در هر نقطه می‌توانند وارد شده و آخرین اطلاعات هواشناسی را دریافت کنند و هم اکنون هر گونه اطلاع رسانی به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد کمبود نیرو دارد، بیان کرد: از ۸۱ پست مصوب تنها ۳۳ مورد تامین شده و در سایر پست‌ها با کمبود نیرو روبه‌رو هستیم.

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های انسانی و گسترش صنعت در خشکسالی‌ها بی تاثیر نیست، خاطرنشان کرد: رد سال ۹۷ در یاسوج، گچساران، دهدشت، سی سخت و امامزاده جعفر به ترتیب ۴۲، ۴۶، ۲۷، ۲۰ و ۳۰ روز گرد و غباری داشتیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس