۱۱:۲۴:۲۷ - یکشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷
بارش باران در لنده به ۲۰۰ میلیمتر نزدیک شد.
در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان از جمعه تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز یکشنبه ۱۹۲ میلی متر باران در شهر لنده بارید که بیشترین بارش‌های این سامانه در استان است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان […]

در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان از جمعه تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز یکشنبه ۱۹۲ میلی متر باران در شهر لنده بارید که بیشترین بارش‌های این سامانه در استان است. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان از جمعه تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز یکشنبه ۱۹۲ میلی متر باران در شهر لنده بارید که بیشترین بارش‌های این سامانه در استان است.

  

ولی بهره مند  اظهار داشت: بارش‌های اخیر استان تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز لنده ۱۹۲، آبده گاه ۱۶۸، دهدشت ۱۶۴٫۷، جوکار ۱۶۲، سوق ۱۶۰، امیرآباد بابکان ۱۵۹، چرام ۱۵۲، سرفاریاب ۱۳۸٫۶، سرآسیاب یوسفی بهمئی ۱۳۸، دیل ۱۲۹، لیکک ۱۲۱٫۷، منصورخانی کاکان ۱۲۱، چیتاب ۱۲۰، گنجه ای ۱۱۸ میلیمتر گزارش شده است.
وی افزود: در اثر فعالیت سامانه اخیر در امام زاده علی ۱۱۷، یاسوج ۱۰۷٫۲، مارگون ۱۰۷، لیشتر ۱۰۶٫۵، ده برآفتاب ۱۰۴٫۵، دژسلیمان ۱۰۰، سرآب ننیز ۹۹، بوستان ۹۶، باشت ۹۴، گچساران ۹۰، سی سخت ۸۷٫۶، امام زاده جعفر ۸۱٫۲، خیرآباد ۸۰، ماهور باشت ۷۷٫۵، وزگ ۷۳ و پراشکفت ۵۰ میلیمتر بارندگی ثبت شده است.
بهره مند درباره پیش بینی هوای استان نیز گفت: آسمان ابری همراه با بارندگی شدید خواهد بود و در برخی ساعت ها نیز رعد و برق، وزش باد شدید و تگرگ نیز پیش بینی می شود.
وی عنوان کرد: بارش در بیشتر مناطق سردسیری از عصر امروز به صورت برف خواهد بود و فردا هوای استان صاف تا قسمتی ابری همراه با کاهش محسوس دما پیش بینی می شود. 
این کارشناس هواشناسی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفته بود: روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه سامانه جدید پر بارشی در استان فعال خواهد بود که با بارش‌های قابل توجه همراه است.
وی اظهار داشت: این سامانه از غرب استان وارد شده و صبح روز دوشنبه از جو کهگیلویه و بویراحمد خارج خواهد شد و پس از آن وضعیت کلی هوا با کاهش محسوس دما همراه خواهد بود.
بهره مند تصریح کرد: از بعد از ظهر جمعه تا اوایل وقت دوشنبه در بعضی ساعت‌ها بارش باران، در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
وی بیان کرد: اوج فعالیت این سامانه از جمعه شب تا یکشنبه شب خواهد بود که در این مدت سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آب گرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد جاده‌ای و کوهستانی دور از انتظار نیست.
وی گفت: برای کاهش خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان‌های امدادی و مدیریت بحران اندیشیده شود.
بهره مند افزود: برای تردد در جاده های کوهستانی با زنجیر چرخ حرکت کرده و عشایر از توقف در نزدیکی یا محل عبور رودخانه های فصلی پرهیز کنند. 
وی تاکید کرد: کوهنوردانی که قصد صعود به ارتفاعات استان را دارند تمهیدات لازم را در خصوص سرمازدگی، ریزش بهمن و خطر برخورد صاعقه اندیشیده و با برنامه ریزی بهتری در برنامه شرکت کنند و تا حد امکان صعود را به زمان دیگری موکول کنند. 
بهره مند بیان کرد: با توجه به احتمال وقوع رعد و برق و وزش باد شدید مناسب ترین مکان را برای توقف یا استراحت در نظر گرفته شود .

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس