۱۳:۵۹:۲۰ - شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷
نیاز مراکز درمانی کهگیلویه و بویراحمد به خون اهدایی در فصل سرما
با آغاز فصل سرما آمار اهدا کنندگان خون و به تبع آن ذخایر خونی کاهش می‌یابد که نیازمند مشارکت بیشتر مردم است.                  . سیمای زاگرس به نقل از باشگاه خبرنگاران:  مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشارکت اهداء کنندگان خون در فصل سرما بیشتر از دیگر […]

با آغاز فصل سرما آمار اهدا کنندگان خون و به تبع آن ذخایر خونی کاهش می‌یابد که نیازمند مشارکت بیشتر مردم است. 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

سیمای زاگرس به نقل از باشگاه خبرنگاران:  مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشارکت اهداء کنندگان خون در فصل سرما بیشتر از دیگر فصول نیاز است.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با دعوت از  اهداء کنندگان خون گفت: با آغاز فصل سرما آمار اهدا کنندگان خون و به تبع آن ذخایر خونی کاهش می‌یابد که نیازمند مشارکت بیشتر مردم است.

حسن زاده با اشاره به اینکه قابلیت نگهداری فراورده‌های خونی بسیار محدود است، افزود: پلاکت ۳ روز و گلبول‌های قرمز ۳۵ روز قابلیت نگهداری دارند به همین دلیل نیاز است اهداکنندگان به صورت دائم و مستمر در این زمینه اقدام کنند تا بتوانیم نیاز ۸ مرکز درمانی فعال در استان را در سریعترین زمان تامین کنیم.

وی فرهنگ اهدای خون در کهگیلویه و بویراحمد را مطلوب بیان کرد و ادامه داد: ۵۸ درصد اهداء کنندگان خون استان اهدا کنندگان مستمر هستند.

حسن زاده از مشارکت ۴ درصدی بانوان و کاهش چشمگیر آنان در زمینه اهدا خون خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه سهم اهدای خون مردان و زنان در دیگر کشور‌ها با یکدیگر تقریبا برابر است، اما به علت برخی باور‌های نادرست اجتماعی در کشور و به تبع آن در استان زنان در این امر خداپسندانه مشارکت کمی دارند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس