۱۰:۱۳:۲۱ - شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷
بارش باران در دهدشت از ۱۰۵ میلیمتر فراتر رفت.
در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان از دیروز تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز شنبه بیش از ۱۰۵ میلیمتر باران در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بارید که بیشترین بارش‌های این سامانه در استان است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی فعالیت […]

در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان از دیروز تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز شنبه بیش از ۱۰۵ میلیمتر باران در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بارید که بیشترین بارش‌های این سامانه در استان است.اعلام میزان بارش های اخیر در استان

 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی فعالیت سامانه بارشی اخیر استان از دیروز تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز شنبه بیش از ۱۰۵ میلیمتر باران در شهر دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه بارید که بیشترین بارش‌های این سامانه در استان است.

ولی بهره مند اظهار داشت: بارش‌های اخیر استان تا ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه امروز در دهدشت ۱۰۵٫۳، آبده گاه ۹۲، جاورده ۸۲، چرام ۸۱، لنده ۸۰، سوق ۸۰، سرآسیاب یوسفی بهمئی ۷۹، لیکک ۷۷، قلعه دختر ۷۷، لوداب ۷۱، سرفاریاب ۶۹٫۵،، دیشموک ۵۶ و قلعه رئیسی ۵۰ میلیمتر گزارش شده است.
وی افزود: جوکار دشمن زیاری ۵۰، مارگون ۴۵، گنجه‌ای ۴۳، منصورخانی کاکان ۴۲، گچساران ۴۰٫۷، چیتاب ۴۰، یاسوج ۳۹٫۷، باشت ۳۸، پاتاوه ۳۷، امام زاده جعفر ۳۵٫۱ و سی سخت ۳۲٫۵ میلیمتر ثبت شده است.

*
این کارشناس هواشناسی روز پنجشنبه گفته بود: روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه سامانه جدید پر بارشی در استان فعال خواهد بود که با بارش‌های قابل توجه همراه است.
وی اظهار داشت: این سامانه از غرب استان وارد شده و صبح روز دوشنبه از جو کهگیلویه و بویراحمد خارج خواهد شد و پس از آن وضعیت کلی هوا با کاهش محسوس دما همراه خواهد بود.
بهره مند تصریح کرد: از بعد از ظهر جمعه تا اوایل وقت دوشنبه در بعضی ساعت‌ها بارش باران، در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.
وی بیان کرد: اوج فعالیت این سامانه از جمعه شب تا یکشنبه شب خواهد بود که در این مدت سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، آب گرفتگی معابر عمومی، اختلال در تردد جاده‌ای و کوهستانی دور از انتظار نیست.
وی گفت: برای کاهش خسارت‌های احتمالی تمهیدات لازم از سوی مردم، سازمان‌های امدادی و مدیریت بحران اندیشیده شود.
بهره مند افزود: برای تردد در جاده های کوهستانی با زنجیر چرخ حرکت کرده و عشایر از توقف در نزدیکی یا محل عبور رودخانه های فصلی پرهیز کنند. 
وی تاکید کرد: کوهنوردانی که قصد صعود به ارتفاعات استان را دارند تمهیدات لازم را در خصوص سرمازدگی، ریزش بهمن و خطر برخورد صاعقه اندیشیده و با برنامه ریزی بهتری در برنامه شرکت کنند و تا حد امکان صعود را به زمان دیگری موکول کنند. 
بهره مند بیان کرد: با توجه به احتمال وقوع رعد و برق و وزش باد شدید مناسب ترین مکان را برای توقف یا استراحت در نظر گرفته شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس