۱۲:۲۵:۵۲ - دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷
خشکسالی تاثیر زیادی در کاهش منابع آبی کهگیلویه و بویراحمد داشت.
در دهه اخیر شاهد کاهش شدید منابع آبی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌ایم که خشکسالی تاثیر زیادی در این کاهش داشت.    سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دهه اخیر شاهد کاهش شدید منابع آبی در استان بوده‌ایم که خشکسالی تاثیر زیادی در این کاهش […]

در دهه اخیر شاهد کاهش شدید منابع آبی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده‌ایم که خشکسالی تاثیر زیادی در این کاهش داشت. 

 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دهه اخیر شاهد کاهش شدید منابع آبی در استان بوده‌ایم که خشکسالی تاثیر زیادی در این کاهش داشت.

سیدعلی لدنی‌نژاد عصر امروز در کارگاه آموزشی مدیریت مصرف آب ویژه آموزگاران مقطع ابتدایی شهر یاسوج با اشاره به نقش آموزگاران در انتقال مسائل فرهنگی به نسل‌‌های آینده و دانش‌آموزان، اظهار داشت: هدف از برگزاری این کارگاه‌های آموزشی آشنایی هرچه بیشتر قشر فرهنگی با واقعیت‌هایی است که امروز در زمینه منابع آبی وجود دارد.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در دهه اخیر شاهد کاهش شدید منابع آبی بوده‌ایم که باید به روش‌های مختلف این هشدار به مردم و نسل‌های آینده داده شود.

لدنی‌نژاد با بیان اینکه علاوه بر تغییرات اقلیمی و بروز پدیده خشکسالی، استفاده بی‌رویه از منابع آبی سبب ایجاد وضعیت کنونی شده است، گفت: حرکت در مسیر باورپذیری و ایجاد حس مسئولیت‌پذیری در زمینه کم آبی از اصلی‌ترین اهداف اجرای برنامه‌های فرهنگی است.

 وی با اشاره به اینکه پذیرش واقعیت‌های موجود در  زمینه کم آبی می‌تواند اثرگذاری زیادی در این زمینه داشته باشد، عنوان کرد: طرح همیار آب به عنوان یک از پنج طرح موفق وزارت نیرو در  زمینه فرهنگی  بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: شرکت آب و فاضلاب استان نیز به نوبه خود توانسته با همکاری آموزش و پرورش از  استان‌های پیشرو در زمینه اجرای طرح همیار آب باشد.

لدنی‌نژاد همکاری مجموعه آموزش و پرورش و  معلمان را در ترویج مصرف بهینه آب و اجرای طرح همیار آب بسیار مهم عنوان و بیان کرد: طرح همیار آب  سال گذشته در بیش از ۳۰۰ دبستان و پیش دبستانی استان اجرا شد و از آذرماه امسال نیز در مدارس ابتدایی شهرهای  استان مجددا آغاز می‌شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس