۱۹:۰۴:۵۳ - شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
۱۲ مدرسه اهدایی قلم چی در کهگیلویه وبویراحمد بهره برداری شد.
 ۱۲ مدرسه روستایی روز شنبه با حضور کاظم قلم چی مدیر بنیاد علمی قلم چی و جمعی از مسئولان استانی در کهگیلویه و بویراحمد بهره برداری شد.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   ۱۲ مدرسه روستایی روز شنبه با حضور کاظم قلم چی مدیر بنیاد علمی قلم چی و جمعی از مسئولان استانی در کهگیلویه […]

 ۱۲ مدرسه روستایی روز شنبه با حضور کاظم قلم چی مدیر بنیاد علمی قلم چی و جمعی از مسئولان استانی در کهگیلویه و بویراحمد بهره برداری شد. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   ۱۲ مدرسه روستایی روز شنبه با حضور کاظم قلم چی مدیر بنیاد علمی قلم چی و جمعی از مسئولان استانی در کهگیلویه و بویراحمد بهره برداری شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در آیین بهره برداری از مدرسه ۶ کلاسه روستای راک به نمایندگی از ۱۲ مدرسه اظهار داشت: ۱۲ مدرسه بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) در روستاهای مختلف در قالب ۱۹ کلاس درس بهره برداری شد.
هادی زارع پور این مدارس را شامل دبستان ۶ کلاسه روستای راک در حومه دهدشت با ۳۳۰ مترمربع زیربنای فضای آموزشی و دبستان سه کلاسه روستای بی سیدون در شهر قلعه رئیسی با زیربنای ۱۳۰ مترمربع فضای آموزشی و همچنین ۱۰ مدرسه یک کلاسه هر کدام با زیربنای ۲۲ متر مربع فضای آموزشی در ۱۰ روستای این استان اعلام کرد.
وی بیان کرد: علاوه بر ۱۰ مدرسه یک کلاسه اهدائی بنیاد قلم چی به دانش آموزان روستاهای سخت گذر استان، ۲۰ مدرسه یک کلاسه دیگر نیز از سوی بنیاد قلم چی به زودی تحویل آموزش و پرورش استان می شود.
زارع به اعتبار هزینه شده برای ساخت این مدارس اشاره نکرد.
بیش از یک هزار و ۴۰۰ کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد توسط خیرین ساخته شد.
۱۵۳ هزار و ۶۷۰ دانش آموز دختر و پسر در کهگیلویه و بویراحمد مشغول تحصیل هستند.
این تعداد دانش آموز در سه هزار و ۱۵ آموزشگاه با هشت هزار و ۶۰۲ کلاس درس مشغول تحصیل هستند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس