۱۳:۲۰:۰۹ - سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷
۲۵ میلیارد تومان به پروژه تله‌کابین یاسوج اختصاص یافت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان به پروژه تله‌کابین یاسوج از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان به پروژه تله‌کابین یاسوج از محل اعتبارات […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان به پروژه تله‌کابین یاسوج از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان به پروژه تله‌کابین یاسوج از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.

   محمود باقری شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اعتبارات حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: در سال ۹۵ در سفر هیئت دولت حدود ۱۱ میلیارد تومان به حوزه گردشگری استان اختصاص یافت که از این محل توانستیم ۲۴ پروژه گردشگری از جمله چهار پارک اسکان را اجرا کرده و موزه استان را تکمیل کنیم.

وی تکمیل اردوگاه‌های گردشگری در شهرستانهای  مختلف استان و حل معضل کمبود سرویس‌های بهداشتی را از دیگر اقدامات حوزه گردشگری استان عنوان کرد و افزود: در سال‌های اخیر حدود ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مناطق گردشگری استان ساخته شد تا حداقل بخشی از نیازهای اولیه را برآورده کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه  تبلیغات و معرفی استان نیز تهیه بالغ بر ۴۰۰ دقیقه مستندهای تبلیغی، کتاب‌های دو زبانه و شرکت در جشنواره‌ها از مهم‌ترین اقداماتی است که انجام گرفت و منجر به افزایش جذب گردشگر شد.

باقری با بیان اینکه گردشگری به عنوان یکی از سه دستگاه اساسی در حوزه اشتغال، فرهنگ و جذب اعتبارات در استان مطرح است، عنوان کرد: برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان از تسهیلات صندوق توسعه ملی و اشتغال روستایی استفاده کردیم.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر حدود ۲۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در پروژه‌های گردشگری استان از جمله هتل چهار ستاره و پارک آبی یاسوج، سرای سبز دنا و مجتمع گردشگری دال دنا هزینه شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه هتل چهار ستاره یاسوج بیش از ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورتیکه به لحاظ اعتباری مشکلی پیش نیاید مجموعه پارک آبی نیز در دهه فجر افتتاح می‌شود.

باقری از اختصاص ۲۵ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌ تله‌کابین یاسوج خبر داد و ابراز کرد: امیدواریم با اختصاص این اعتبار شاهد تسریع در احداث این پروژه باشیم.

وی با بیان اینکه بخشی از اکوتوریسم در روستاها است، گفت: در روستاها و مناطق عشایری هم به دنبال ایجاد زیرساخت‌های گردشگری هستیم که تکمیل کمپ گردشگری روستای کریک با اعتبار ۴۲۵ میلیون تومان از مهم‌ترین این اقدامات بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در انتهای سال ۹۶ و سال ۹۷ اعتبارات اشتغال روستایی در قالب تسهیلات با بهره کم اختصاص یافت که ۶۰ پروژه گردشکری با اعتبار موردنیاز حدود ۹۰ میلیارد تومان را به کارگروه معرفی کردیم تا بتوانیم اعتبارات اشتغال روستایی را برای احداث این پروژه‌ها جذب کنیم.

باقری با بیان اینکه هر جا به بخش خصوصی توانمند اعتماد کنیم موفق می‌شویم، گفت:  هم‌اکنون ۹۲ متقاضی ایجاد زیرساخت گردشگری در استان داریم که امیدواریم بتوانیم با حمایت از متقاضیان توانمند شاهد تحولات بیشتری در حوزه گردشگری استان باشیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس