۱:۰۹:۵۴ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
شوت امیرمحمد به ایتالیا رسید/ جلوه ای از تحقق یک رویا
واکنش ها به ضربه ایستگاهی امیرمحمد علامه معروف به دیبالای کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت به ایتالیا رسید. سیمای زاگرس به نقل از مهر:   واکنش ها به ضربه ایستگاهی امیرمحمد علامه معروف به دیبالای کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت به ایتالیا رسید. طی روزهای اخیر کلیپی از ضربه ایستگاهی یک کودک در منطقه ای محروم […]

واکنش ها به ضربه ایستگاهی امیرمحمد علامه معروف به دیبالای کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت به ایتالیا رسید.سیمای زاگرس به نقل از مهر:   واکنش ها به ضربه ایستگاهی امیرمحمد علامه معروف به دیبالای کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت به ایتالیا رسید.

طی روزهای اخیر کلیپی از ضربه ایستگاهی یک کودک در منطقه ای محروم در کهگیلویه و بویراحمد واکنش های کاربران فضای مجازی را در پی داشته است.

امیرمحمد علامه می تواند آغازگر به حقیقت بدل شدن یک رویا باشد که با توپ پلاستیکی صدایش را به ایتالیا رسانده است.

این کودک ۱۰ ساله دهدشتی با پیراهن شماره ۱۰ یوونتوس توپ پلاستیکی آبی را با یک ضربه ایستگاهی و شوت زیبا از پنجره کوچک یک خانه کاه گلی رد می کند.

با بازنشر کلیپ، فریاد پس از ضربه ایستگاهی امیر محمد علامه و دیبالا ماسک (شادی معروف دیبالا) کودک کهگیلویه و بویراحمدی ساکن دهدشت به ایتالیا و تیم یوونتوس رسید.

این موضوع واکنش جالبی را نیز از طرف پائولو دیبالا ستاره تیم یوونتوس در پی داشت.

دیبالا در استوری خود خواهان شناسایی این بازیکن و معرفی آن به صفحه رسمی خودش شده است.

امیر محمد علامه ۱۰ ساله این روزها سوژه فضای مجازی شده است، او فوتبال را از هفت سالگی شروع کرده و اکنون در یک مدرسه فوتبال در شهر دهدشت آموزش می بیند.

این کودک با استعداد دهدشتی در کلاس چهارم دبستان مشغول به تحصیل است و  علاقه بسیاری نیز به تیمهای یوونتوس و بارسلونا دارد.

امیر محمد شرکت در چالش یک کانال اینستاگرامی را پیش زمینه ضبط این ویدیو در روستای سربردیان شهرستان کهگیلویه دانست و گفت: فکرش را نمی کردم این ویدیو چنین بازتابی داشته باشد.

اما اینجا در کهگیلویه و بویراحمد که سالهاست با محرومیت دست و پنجه نرم می کند صدها امیر محمد علامه وجود دارد که با ذره ای حمایت از آنها ستاره های بزرگی متولد می شوند که می توانند در عرصه های بین المللی بدرخشند و صدای مردمان سرزمین خود باشند و الگویی برای کودکانی که در محرومیت قد کشیده اند و رویاهایشان را در خانه های کاهگلی با دستان ترک بسته پدران و مادرانشان به واقعیت بدل می کنند.

شاید امیر محمد آغازگر جریانی باشد برای کودکانی که هنوز پای هیچ مربی به روستا یا محل زندگی آنها نرسیده است و یا اگر رسیده است بی تفاوت از کنار آنها گذشته باشند اما همچون فرزندان بسیاری از این سرزمین همیشه سربلند که  روزهای دفاع مقدس در خط اول جبهه ردای شهادت پوشیدند، کودکان این سرزمین نیز  پنجه در پنجه محرومیتها انداخته و همچنان استوار  در سرمای زمستان و گرمای تابستان نقش رویاهایشان را بر تارک زندگی می نگارند.

از دنای سفید پوش تا بلاد شاپور و گچساران با مشعل های گازی سوزانش،  از جای جای این استان پر ظرفیت هستند کودکانی که روزی به رویاهاشان جامعه عمل پوشیده شود و نه در قالب یک دیبالا، بلکه با وجود خودشان شناخته شوند.

سرزمین محرومی که ستارگان بزرگی در خود دارد که می توانند روزی نه در زمینهای ناهموار و با توپ پلاستیکی، بلکه در چمن سبز با نگاه پر امیدشان برای این مرز و بوم افتخار آفرین باشند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس