۱۴:۵۸:۲۱ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
تصادفات در کهگیلویه و بویراحمد ۴۴ مصدوم بر جا گذاشت.
 رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۴۴ نفر در تصادفات جاده ‌های مواصلاتی شهرها و روستاهای این استان مصدوم شدند.   سیمای زاگرس به نقل از  ایرنا:  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۴۴ نفر در تصادفات جاده […]

 رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۴۴ نفر در تصادفات جاده ‌های مواصلاتی شهرها و روستاهای این استان مصدوم شدند. 

سیمای زاگرس به نقل از  ایرنا:  رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۴۴ نفر در تصادفات جاده ‌های مواصلاتی شهرها و روستاهای این استان مصدوم شدند.

جلال پور فرد اظهار داشت: طی ۷۲ ساعت گذشته ۳۲ تصادف، برخورد یا واژگونی خودرو رخ داد که ۴۴ مصدوم در پی داشتند.
وی افزود: با اعلام این خبرها آمبولانس‌های اورژانس در سراسر استان به محل‌های حادثه اعزام شدند و خدمات اورژانسی ارائه کردند.
کهگیلویه و بویراحمد حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی، فرعی و روستایی دارد که از این میزان ۱۴۲ کیلومتر بزرگراه، ۵۰۵ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۲۳۸ کیلومتر راه فرعی و مابقی نیز روستایی است.
این استان دارای بیش از ۴۰ گردنه خطرناک و حدود ۱۵۰۰ کیلومتر نقاط حادثه خیز دارد.
حوادث رانندگی در کهگیلویه و بویراحمد از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ بیش از یک هزار کشته، ۳۰ هزار زخمی و ۱۵۰ ضایعه نخاعی در پی داشته است. 
پوران فرد بیان کرد: طی این مدت زمان نیز سقوط یک زن ۲۵ ساله از ساختمان سه طبقه در شهر یاسوج به مرکز اورژانس گزارش شد که وی قبل از رسیدن اورژانس جان خود را ازدست‌داده بود.
وی عنوان کرد: همچنین به مصدوم سقوط از ارتفاع در دیشموک توسط اورژانس هوایی یاسوج امدادرسانی شد.
وی ابراز داشت: این مصدوم ۴۰ ساله در کوه‌های صعب العبور آجم که گوسفندان خود را برای چرا به کوه برده بود به علت سقوط دچار شکستگی از ناحیه پا و خون ریزی شدید شده بود که بلافاصله اورژانس هوایی یاسوج به منطقه اعزام و پس از ارائه خدمات پزشکی به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال دادند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین طی این مدت ۷۲ ساعته یک دختر دانش آموز دبیرستانی در خوابگاه دخترانه الزهرا در شهر دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه جان باخت.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس