۰:۳۹:۴۵ - شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷
رزمایش مقابله با حملات تروریستی در یاسوج برگزار شد+ تصاویر
  رزمایش مقابله با حملات تروریستی و تخلیه اضطراری عصر جمعه توسط شهرداری یاسوج و برخی دستگاه‌ها در پایانه مسافربری این شهر برگزار شد. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  به مناسبت هفته پدافند غیرعامل رزمایش مقابله با حملات تروریستی در یاسوج برگزار شد.   رزمایش مقابله با حملات تروریستی و تخلیه اضطراری عصر امروز توسط شهرداری یاسوج […]

  رزمایش مقابله با حملات تروریستی و تخلیه اضطراری عصر جمعه توسط شهرداری یاسوج و برخی دستگاه‌ها در پایانه مسافربری این شهر برگزار شد.رزمایش مقابله با حملات تروریستی در یاسوج برگزار شد

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  به مناسبت هفته پدافند غیرعامل رزمایش مقابله با حملات تروریستی در یاسوج برگزار شد.

  رزمایش مقابله با حملات تروریستی و تخلیه اضطراری عصر امروز توسط شهرداری یاسوج و برخی دستگاه‌ها در پایانه مسافربری این شهر برگزار شد.

در مدت این رزمایش که به مناسبت هفته پدافند غیر‌‌عامل برگزار شد امنیت محیط توسط نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج تامین شد.

در این رزمایش یک گروه تروریستی به ترمینال مسافربری یاسوج حمله کردند که با اقدام به موقع نیروهای نظامی، عملیات رهاسازی گروگان‌ها، خنثی‌سازی بمب و دستگیری تروریست‌ها انجام شد.

اورژانس و فوریت‌های پزشکی، هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی، راهداری، راه و شهرسازی، محیط زیست، شرکت‌های آبفا، برق و گاز، دادگستری و سازمان آرامستان از دستگاه‌های شرکت‌کننده در این رزمایش بودند.

 در پایان این رزمایش معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل در جمع حاضران با بیان اینکه وظیفه سازمان پدافند بررسی تهدیدات و آسیب‌پذیری است، اظهار داشت: موضوع پدافند غیرعامل جنگ نیست، زیرا امروزه در دنیا خیلی روی جنگ‌های سازمان یافته حساب نمی‌کنند.

سردار محمدعلی مطیعی با بیان اینکه پدافند غیرعامل اقدامات غیرنظامی در مقابل اقدامات نظامی است، افزود: پدافند غیرعامل یعنی ما آماده باشیم که از دو روز دیگر آمریکایی‌ها می‌خواهند تحریم کنند و ممکن است اقدامات تروریستی یا سایبری انجام دهند یا با استفاده  از فضای سایبری از مسائل اجتماعی سوء‌استفاده کنند که ما باید بدانیم.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل برای مردم است، گفت: امروز تهدیدات تروریستی در حال شکل گرفتن است ‌و مسئله تروریست به یک سرطان بدخیم بین‌المللی تبدیل شده است.

معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان باید به این  تهدیدات آگاه  باشند، عنوان کرد: اجرای چنین مانورهایی توان مقابله را افزایش می‌دهد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس