۱:۱۲:۵۱ - جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷
۱۴ واحد تولیدی آلاینده در گچساران اخطار زیست محیطی گرفتند.
۱۴ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده در شهرستان گچساران امسال اخطار زیست محیطی دریافت کرده اند. این واحدها شامل هفت کارخانه سنگ شکن، سه بیمارستان، ۲ کشتارگاه دام و ۲ جایگاه دفع زباله است.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: ۱۴ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده در این شهرستان […] 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: ۱۴ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده در این شهرستان امسال اخطار زیست محیطی دریافت کرده اند.

ولی رمضانی افزود: این واحدها شامل هفت کارخانه سنگ شکن، سه بیمارستان، ۲ کشتارگاه دام و ۲ جایگاه دفع زباله است.
وی بیان کرد: اخطار به این واحدها در راستای اجرای مفاد قانون مدیریت پسماند و به دلیل پراکنده شدن ضایعات این واحدها در محیط زیست داده شد.
رمضانی اظهار داشت: درصورتی‌که این واحدهای تولیدی و صنعتی نسبت به اصلاح و بازسازی سامانه تصفیه پسماند اقدام نکنند، برابر قانون از فعالیت آنها جلوگیری می‌شود.
وی بیان کرد: کارشناسان محیط زیست این شهرستان به طور مستمر از واحدهای تولیدی مستقر در این شهرستان به ویژه واحدهای تولید آسفالت، سنگ شکن و دکل‌های ملی حفاری بازید به عمل آورده و در صورت مشاهده هر نوع آلودگی، واحد مورد نظر را موظف به استانداردسازی و دفع خطر آلاینده ها می کنند.
۱۷ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده در سال گذشته در این شهرستان اخطار زیست محیطی دریافت کردند.
۱۷ سنگ شکن، ۱۶ واحد گاوداری شیری صنعتی و نیمه صنعتی و ۳۴ واحد تولیدی مرغ و ۲ بیمارستان در این شهرستان فعال است.
شهرستان گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد. 

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس