۱۰:۰۹:۳۴ - سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
پرداخت بخشی ازمطالبات پیمانکاران حوزه راه استان به زودی
به زودی بخشی از مطالبات ۲۰۰ میلیارد تومانی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راه و شهرسازی پرداخت می‌شود.                 سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  به زودی بخشی از مطالبات ۲۰۰ میلیارد تومانی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راه و شهرسازی پرداخت می‌شود. مدیرکل راه و […]

به زودی بخشی از مطالبات ۲۰۰ میلیارد تومانی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راه و شهرسازی پرداخت می‌شود.پرداخت بخشی ازمطالبات پیمانکاران حوزه راه استان به زودی

 

 

 

 

 

 

 

 

سیمای زاگرس به نقل از صداوسیما:  به زودی بخشی از مطالبات ۲۰۰ میلیارد تومانی پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد در حوزه راه و شهرسازی پرداخت می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در نشست با پیمانکاران که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: ۳۰۰ طرح راه و شهرسازی در حال اجرا به دلیل کمبود اعتبار و نقدیندگی تعطیل شده است.
نژاد صفوی با بیان اینکه هم اکنون پیمانکاران حوزه راه و شهرسازی بیش از هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان طلبکار هستند افزود: با پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران ، اجرای طرح های راهسازی سرعت می گیرد و محورهای یاسوج ـ اصفهان، یاسوج ـ شیراز، بابامیدان ـ گچساران ـ بهبهان، یاسوج ـ اقلید بهسازی و توسعه می یابد.
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی هم از پیمانکاران به عنوان یکی از عوامل تعیین‌کننده و موثر در توسعه کشور یاد کرد و گفت: با تشکیل کارگروهی هر سه ماه یکبار مشکلات پیمانکاران بررسی و براساس اولویت بندی مطالبات آنان پرداخت می شود.
غلام محمد زارعی هم چنین با انتقاد از بستن حساب پیمانکاران اداره کل راه و شهرسازی به دلیل بدهی این اداره گفت: تلاش می شود بدهی‌های بخش خصوصی از طریق تهاتر با سیستم بانکی تسویه  شود. 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هم با اشاره به اینکه اولویت استان توسعه راه های ارتباطی است گفت: مطالبات پیمانکاران اولویت بندی ،قراردادهای آنان بازنگری، توان پیمانکاران ارزیابی و مشکلات آنان رفع شود.
عزیز فیلی افزود: تا زمانی که مطالبات پیمانکاران پرداخت نشود قرارداد جدیدی برای اجرای طرح با آنها انعقاد نمی شود .
رییس اتاق بازرگانی استان هم از مسئولان خواست برای توسعه استان طرح های برجای مانده را تعیین تکلیف کنند.
جبار کیانی با بیان اینکه باید اولویت پرداخت و تزریق اعتبار براساس کارکردهای پیمانکاران باشد افزود:ضرورت دارد بدهی های مالیاتی و بانکی پیمانکاران با اجرای طرح تهاتر رفع شود.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس