۲۳:۰۰:۴۸ - پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷
نانوائی های متخلف در گچساران تعطیل می شوند.
در صورت هرگونه تخلف صنفی توسط نانوائی داران اگر لازم شود تعداد کثیری از نانوائی ها تعطیل خواهد شد. متاسفانه در سطح شهرستان کیفیت نان پایین بوده و مردم بشدت از این وضعیت ناراضی و ناراحت هستند.   سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  فرماندار گچساران گفت: در صورت هرگونه تخلف صنفی توسط نانوائی داران اگر […]

در صورت هرگونه تخلف صنفی توسط نانوائی داران اگر لازم شود تعداد کثیری از نانوائی ها تعطیل خواهد شد. متاسفانه در سطح شهرستان کیفیت نان پایین بوده و مردم بشدت از این وضعیت ناراضی و ناراحت هستند. 

سیمای زاگرس به نقل از ایسنا:  فرماندار گچساران گفت: در صورت هرگونه تخلف صنفی توسط نانوائی داران اگر لازم شود تعداد کثیری از نانوائیها تعطیل خواهد شد.

 

 عبدالرحیم رحیمی در جلسه بررسی مشکلات نانوائی های گچساران افزود: با توجه به اینکه نان به عنوان قوت غالب مردم و جامعه محسوب می شود باید برای رسیدن نان سالم و با کیفیت به دست مردم نهایت تلاش را کرد.

وی بیان کرد: در صورت عدم رعایت کیفیت نان از طرف نانوائی ها از ابزار و راهکارهای قانونی استفاده خواهد شد.

فرماندار گچساران تصریح کرد: متاسفانه در سطح شهرستان کیفیت نان پایین بوده و مردم بشدت از این وضعیت ناراضی و ناراحت هستند.

رحیمی عنوان کرد: با بررسی های میدانی که خود شخصا از نانوائی های سطح شهر داشتم در برخی از نانوائی ها متاسفانه کیفیت نان پائین و سایر مسائل نیز رعایت نشده بود.

وی بیان کرد: نانوایی ها حتما از آرد مناسب و بهداشتی استفاده کرده و درصورت عرضه نان سبوسدار حتما نکات کیفی این نوع نان را لحاظ کرده و نان با کیفیت طبخ و عرضه کنند.

فرماندار گچساران خاطرنشان کرد: کارخانه آرد مارون آرد مناسب و با کیفیت برای نانوایی ها تولید و در اختیار آنها قرار دهد.

رحیمی بیان کرد: طی هفته آینده دستگاه های متولی حتما با بازدید از کارخانه آرد شهرستان بر تولید آرد این کارخانه نظارت خواهند نمود .

وی با هشدار به نانوائی های که مسائل بهداشتی و کیفی نان را رعایت نکنند افزود: تامین سلامت مواد غذایی مورد استفاده مردم از مهمترین مسائلی است که باید از سوی نهادهای ذیربط مورد توجه جدی قرار گرفته و با متخلفان و واحدهایی که مواد خوراکی ناسالم و غیر بهداشتی عرضه می کنند برخورد جدی خواهد شد.

فرماندار گچساران ادامه داد: برای نظارت بیشتر بر این مهم ۲۰ نفر مامور افتخاری با کارت شناسائی از واحدهای نانوائی بازدید خواهند نمود.

رحیمی اضافه کرد: این افراد مجاز به ورود به همه قسمت های نانوائی بوده و گزارش بازدید خود را برای تصمیم گیری به فرمانداری ارائه و در صورت نیاز نانوائی های متخلف تعطیل خواهد شد.

وی گفت: در صورت هرگونه تخلف صنفی توسط نانوائی داران از جمله کم فروشی استفاده از افزودنی‌های غیر مجاز و همچنین تولید نان نامرغوب اگر لازم شود تعداد کثیری از نانوائی ها تعطیل و برای تامین نان چاره اندیشی خواهد شد.

فرماندار گچساران تصریح کرد: نظارت بر نانوائی ها و پیش بینی ساعات کاری و شیفت بندی در روزهای تعطیل باید بصورت دقیق و شفاف مشخص و گزارش مربوطه به فرمانداری ارائه شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت گچساران نیز در این جلسه عنوان کرد: ۹۷ نانوائی در سطح شهرستان گچساران فعالیت دارند.

رضا شریفی گفت: از این تعداد نانوائی ۱۴ واحد در روستاها و ۸۰ واحد دیگر در شهر دوگنبدان فعالیت دارند.

وی بیان کرد: ۵ واحد نانوائی آزاد پز در شهر دوگنبدان به مردم خدمات رسانی می کنند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت گچساران خاطر نشان کرد: ۸۹ نانوایی در این شهرستان  آرد یارانه ای دریافت می کنند.

شریفی اضافه کرد: از سال ۹۳ تا کنون هیچ گونه افزایش قیمت نان در سطح شهرستان نداشته ایم .

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس