۹:۵۸:۱۸ - چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷
هدر‌رفت ۴۰ میلیون مترمکعب گاز در گهگیلویه و بویراحمد.
سالیانه ۴۰ میلیون مترمکعب هدر رفت گاز داریم، هدر رفت گاز در این استان از ۶.۹ به ۲.۶ درصد رسید. سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سالیانه ۴۰ میلیون مترمکعب هدر رفت گاز داریم، گفت: هدر رفت گاز در این استان از ۶.۹ به ۲.۶ درصد رسید. […]

سالیانه ۴۰ میلیون مترمکعب هدر رفت گاز داریم، هدر رفت گاز در این استان از ۶.۹ به ۲.۶ درصد رسید.سیمای زاگرس به نقل از تسنیم:  مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه سالیانه ۴۰ میلیون مترمکعب هدر رفت گاز داریم، گفت: هدر رفت گاز در این استان از ۶.۹ به ۲.۶ درصد رسید.

رحمان خادم عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: سال ۷۸ شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد مستقل شد که از آن تاریخ تاکنون تنها در سال گذشته عملکرد این شرکت در مجمع عمومی شرکت ملی گاز ایران مورد قبول قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی‌های استانداری از عملکرد شرکت گاز مطلوب ارزیابی شده است، عنوان کرد:  تعمیر تمامی ایستگاه‌ها و رفع نشتی گاز مهمترین دلیل کاهش هدر رفت گاز در استان بوده است.

خادم در پاسخ به این سوال که اجرای پروژه‌های گازرسانی به روستاها و مناطق را برخی نمایندگان مجلس به نام خود تمام می‌کنند آیا این موضوع صحت دارد؟، افزود:  هر کسی در نظام جمهوری اسلامی برای رفع مشکلات تلاش کند کارش ستودنی بوده ولی در مجموع خدمات رسانی توسط دولت انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۷ روستای بالای ۲۰ خانوار کهگیلویه و بویراحمد طبق قانون شرایط گازرسانی را دارند، ادامه داد: تاکنون ۵۱۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان گازرسانی شده که با اجرای این پروژه‌ها ۱۶۶ روستای زیر ۲۰ خانوار در طول مسیر نیز گازرسانی شده است.

خادم با بیان اینکه طول شبکه‌های گازرسانی ۳۸۰۰ کیلومتر بوده که از این میزان ۱۵۰۰ کیلومتر شهری و مابقی روستایی است، کرد: هم اکنون گازرسانی به ۱۸۰ روستای استان در شهرستان‌های مختلف در دست اجرا بوده و گازرسانی به ۱۰۰ روستای دیگر نیز در دست مطالعه و یا گرفتن مجوز لازم است.

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در دو سال اخیر عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۷۰ روستای استان و همچنین دو شهر دیشموک و قلعه رئیسی اجرایی شده است.

خادم تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده لوله‌های گاز در مجاورت جاده‌های مواصلاتی از جمله گچساران-خیرآباد-باباکلان-روستای شمس آباد را جابجا کردیم.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس