۱۳:۴۰:۳۷ - سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷
سامانه بارشی جدید/ باد و باران های رگباری در کهگیلویه و بویراحمد ادامه می یابد.
براساس بررسی نقشه‌های پیش بینی هواشناسی یک سیستم جدید بارشی از روز شنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد که در ارتفاعات مناطق سردسیری تا سه میلیمتر هم پیش بینی می‌شود.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزش بادهای شدید و باران‌های رگباری تا هفته آینده […]

براساس بررسی نقشه‌های پیش بینی هواشناسی یک سیستم جدید بارشی از روز شنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد که در ارتفاعات مناطق سردسیری تا سه میلیمتر هم پیش بینی می‌شود. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: وزش بادهای شدید و باران‌های رگباری تا هفته آینده در این استان ادامه می‌یابد.

مریم شجاعی  اظهار داشت: براساس بررسی نقشه‌های پیش بینی هواشناسی یک سیستم جدید بارشی از روز شنبه وارد کهگیلویه و بویراحمد خواهد شد که در ارتفاعات مناطق سردسیری تا سه میلیمتر هم پیش بینی می‌شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بارش‌های باران مهر به صورت همرفتی، در آبان امسال نرمال و در آذر کمتر از نرمال است.
وی ابراز داشت: حداکثر دمای هوای شبانه روز گذشته در ایستگاه‌های هواشناسی امامزاده جعفر ۳۶٫۲، دوگنبدان ۳۶٫۳، دهدشت ۳۶، یاسوج ۲۸ و سی سخت ۲۶ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.
این استان یک درصد مساحت کشور را در اختیار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس