۱۵:۳۶:۱۸ - جمعه ۱۳ مهر ۱۳۹۷
آتش سوزی جنگل‌های کوه سیاه چرام بعد از ۴ روز مهار شد.
آتش سوزی جنگل‌های کوه سیاه شهرستان چرام از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بی توجهی مسئولان و متولیان امر از جمله ستاد بحران در سطح کشوری و حتی استانی بعد از گذشت ۴ روز مهار شد.   سیمای زاگرس به نقل از تسنیم: آتش سوزی جنگل‌های کوه سیاه شهرستان چرام از توابع استان […]

آتش سوزی جنگل‌های کوه سیاه شهرستان چرام از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بی توجهی مسئولان و متولیان امر از جمله ستاد بحران در سطح کشوری و حتی استانی بعد از گذشت ۴ روز مهار شد. 

سیمای زاگرس به نقل از تسنیم: آتش سوزی جنگل‌های کوه سیاه شهرستان چرام از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل بی توجهی مسئولان و متولیان امر از جمله ستاد بحران در سطح کشوری و حتی استانی بعد از گذشت ۴ روز مهار شد.

 ۹ مهرماه امسال شعله‌های آتش در جنگل‌ها و مراتع کوه سیاه شهرستان چرام فوران کرد و کمر درختان بلند قامت بلوط، بنه و …را یکی پس از دیگری بر خاک می‌ساید تا همچنان نبود کمبود امکانات و تجهیزات درختان سرو قامت این خطه از دیار زاگرس را به کام مرگ بکشاند.

 بیش از ۵۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه سیاه در ۴ روز گذشته طئمه حریق شده که بنا به دلیل سخت‌گذر بوده منطقه و نبود بالگرد نیروهای منابع طبیعی، امدادگران و نیروهای مردمی روزهای سختی را پشت سر گذاشتند تا بلاخره شب گذشته آتش را با هزار بدبختی و سختی مهار کنند.

جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد حال و روز خوشی ندارند زیرا در چند سال اخیر آتش سوزی‌ها از یک طرف و بیماری سوسک چوب خوار از طرف دیگر همچون خره به جان آن‌ها افتاده و روزانه جان آنها را می‌گیرند و البته خشسکالی‌ها نیز بر سرعت این روند نابود کننده افزوده است.

مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از فعالیت‌های انجام شده اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان چرام برای مهار آتش سوزی جنگل‌های کوه سیاه افزود: انتظار می‌رود مسئولان امنیتی و انتظامی با همکاری منابع طبیعی مسببان احتمالی این آتش سوزی را شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی کنند.

وحید محمدی‌تبار خواستار تشدید برخورد با مخربان محیط زیست و منابع طبیعی شد و گفت: انتظار می‌رود از ظرفیت نخبگان، تشکل‌های مردم ‌نهاد، تشکل‌های مذهبی، بزرگان طوایف و معتمدین شهرستان برای گسترش فرهنگ صیانت از منابع طبیعی بهره برده شود.

وی از مهار آتش سوزی جنگل‌های و مراتع کوه سیاه خبر داد و اظهار داشت: وجود صخره‌های بزرگ در ۴ طرف آتش سوزی مانع از گسترش این آتش سوزی شد و به نوعی در مهار به کمک عوامل مردمی و نیروهای دولتی امد.

محمدی تبار با اشاره به اینکه هم اکنون عوامل و نیروهای فرمانداری، بسیج و سپاه، نیروی انتظامی، هلال احمر، عشایر منطقه و نیروهای مردمی در محل ارتفاعات کوه سیاه چرام اماده باش هستند، ادامه داد: شرایط عادی و جای هیچ گونه نگرانی نیست و تیم‌های مختلف اداری و مردمی تحت گروه‌های ۵۰ نفره آماده همکاری و اعزام برای هرگونه عملیات احتمالی هستند.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس