۱۹:۵۶:۲۴ - پنج شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۷
ضخامت سنجی ۱۶هزار نقطه از خطوط لوله صنعت نفت انجام شد.
عملیات ضخامت سنجی و عیب یابی ۱۶ هزار نقطه از خطوط لوله این شرکت به روش التراسونیک در سال جاری انجام شده که تاثیر بسزایی در پیشگیری از نشت خطوط لوله و نفت ریزی در حوزه‌ عملیاتی این شرکت داشته است.   سیمای زاگرس به نقل از نیک نفت:   مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و […]

عملیات ضخامت سنجی و عیب یابی ۱۶ هزار نقطه از خطوط لوله این شرکت به روش التراسونیک در سال جاری انجام شده که تاثیر بسزایی در پیشگیری از نشت خطوط لوله و نفت ریزی در حوزه‌ عملیاتی این شرکت داشته است. 

سیمای زاگرس به نقل از نیک نفت:   مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: عملیات ضخامت سنجی و عیب یابی ۱۶ هزار نقطه از خطوط لوله این شرکت به روش التراسونیک در سال جاری انجام شده که تاثیر بسزایی در پیشگیری از نشت خطوط لوله و نفت ریزی در حوزه‌ عملیاتی این شرکت داشته است.

 مهندس هوشنگ صیدالی  با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای این عملیات افزود: این عملیات به منظور جلوگیری از حوادث غیر مترقبه احتمالی ناشی از کاهش ضخامت بر اثر خوردگی داخلی انجام شد.
وی بیان کرد: این شرکت دارای هشت آزمایشگاه شیمیایی، ۶ هزار و ۹۶۴ کیلومتر انواع خطوط لوله و ۷۹۰ حلقه چاه نفت و گاز است.
صیدالی تولید و صیانت از مخازن نفت و گاز، حفظ منابع و تأسیسات، نگهداری و بهینه سازی و تعمیر کلیه تأسیسات، اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در زمینه نگه داشت اولیه، ایمن سازی خطوط لوله، اجرای پروژه‌های سرمایه‌ای، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و افزایش بهره‌وری را از مهمترین اهداف این شرکت اعلام کرد.
وی بیان کرد: تعمیر و تجهیز قطعات اساسی مورد نیاز صنعت نفت با هدف مقابله با تحریم‌ها و جلوگیری از کاهش تولید نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران انجام می‌شود.
صیدالی نظارت بر۳۶۰ مورد تعمیرات اساسی تجهیزات ایستگاه های تقویت فشار گاز شماره۱ و ۲ گچساران، کارخانجات نمک زدایی گچساران-۲ و بینک و تفکیک گرهای سرچاهی و بیش از یک هزارو ۱۰۰ مورد بازرسی کارشناسی از مهمترین اقدامات انجام شده این شر کت در سالجاری ذکر کرد.
وی اظهار داشت: بررسی وضعیت خوردگی و نظارت بر ایمن سازی خطوط لوله ورودی و خروجی مجتمع گاز و گاز مایع-۹۰۰ و بخشی از خطوط لوله درون تلمبه خانه حیاتی گوره از مهمترین طرح های در دست اجرای مدیریت فنی این شرکت است.
صیدالی تصریح کرد: برای جلوگیری از بروز خوردگی تاسیسات نفتی در سال جاری این شرکت اقدام به رنگ آمیزی و تمیز کاری تلمبه خانه گوره و واحد بهره برداری بی بی حکیمه-۱ و گچساران کرده است.
هم اکنون روزانه ۶۳۵ هزار بشکه نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران تولید می‌شود.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در چهار استان فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان فعالیت دارد.
این شرکت دارای ۱۰ واحد بهره برداری، ۱۰ واحد تقویت و تزریق فشار گاز، سه پالایشگاه گاز و گاز مایع، پنج واحد نمک زدایی و بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر خط لوله انتقال نفت است.
شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های تابعه مناطق نفت خیز جنوب است.
میدان نفتی گچساران دومین میدان بزرگ نفتی ایران است که در محدوده شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد و در فاصله ۲۲۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز قرار دارد.
این میدان با ذخیره درجای ۶۶٫۷ میلیارد بشکه و ذخیره نهایی ۲۳٫۷ میلیارد بشکه نفت خام، پس از میدان نفتی اهواز دومین میدان بزرگ نفتی ایران بشمار می‌آید.
شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران زیرمجموعه‌ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در زمینه استخراج، پالایش و انتقال نفت خام، گاز طبیعی و تولید میعانات گازی فعالیت می‌کند.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس