۱۴:۳۰:۰۵ - یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
بیش از ۱۵۳ هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد روانه کلاس شدند.
 ۱۵۳ هزار و ۶۷۰ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی امروز یکشنبه اول مهر همزمان با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت روانه کلاس‌های درس شدند.   سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   ۱۵۳ هزار و ۶۷۰ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی امروز یکشنبه اول مهر همزمان با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت روانه کلاس‌های درس […]

 ۱۵۳ هزار و ۶۷۰ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی امروز یکشنبه اول مهر همزمان با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت روانه کلاس‌های درس شدند. 

سیمای زاگرس به نقل از ایرنا:   ۱۵۳ هزار و ۶۷۰ دانش آموز کهگیلویه و بویراحمدی امروز یکشنبه اول مهر همزمان با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت روانه کلاس‌های درس شدند.

 آیین زنگ مهر و مقاومت همزمان با سراسر کشور با حضور علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی از مسئولان و مدیران اجرایی استانی و محلی در دبیرستان دخترانه شاهد یاسوج نواخته شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: این تعداد دانش آموز در سه هزار و ۱۵ آموزشگاه با هشت هزار و ۶۰۲ کلاس درس سال تحصیلی جدید خود را آغاز کردند.
هادی زارع پور اظهار داشت: ۴۸ درصد از این دانش آموزان دختر و ۵۲ درصد نیز پسر هستند.
وی تصریح کرد: تعداد کل دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته در کهگیلویه و بویراحمد نیز ۱۵۲ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف بودند.
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حدود ۵۳ درصد از این دانش آموزان در مقطع ابتدایی تحصیل خواهند کرد که ۱۴ هزار و ۸۰۰ نفر از این تعداد در پایه اول ابتدایی هستند.
وی همچنین ترکیب جمعیت شهری و روستایی و مدارس دولتی نسبت به غیردولتی در سال تحصیلی جدید را به ترتیب ۷۵ به ۲۵ و ۷۸ به ۲۲ درصد ذکر کرد.
زارع پور یادآور شد: ۱۶۵ کلاس درس در سال تحصیلی جدید توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تحویل آموزش و پرورش شد.

منبع:
خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس خبرگزاری سیمای زاگرس